Маловідомі факти про Трускавець. Чи знаєте Ви, що..? І частина

1931
Загальний вигляд центру Трускавця, початок ХХ століття
  • За 550 гривень Іван Коритко у 1471 році продав право пожиттєвої оренди Трускавця братам Гнатові з Тустанович та Андрієві з Любинців.
  • Лише 4 родини в Трускавці у 1564 році мали по пів лана землі, решта були безземельними, за даними опису королівських маєтків Галичини.
  • Близько 10000 діжок становив річний обсяг видобутку солі у Трускавці в 1570 році.
  • У 1660 році фіксується перша згадка про греко-католицьку церкву у Трускавці.
  • 990 українців налічував Трускавець у 1772 році.
  • У 1860 році діяло 7 ресторанів, в яких готували страви під безпосереднім наглядом лікарів курорту.
  • На зміну 800-1000 свічок впроваджено на курорті освітлення нафто-гасовими лампами в 1909 році.
  • У 1912 році вперше освітилися електричним світлом курортні заклади, приватні вілли, вулиці і територія парку, завдяки спорудженню електростанції у Трускавці.
  • Через Першу світову війну не був реалізований проєкт спорудження підвісної канатної дороги на Цюхів Верх та в напрямку Орова, яка мала сприяти лижним прогулянкам відпочивальників.
  • Відпочивальники згідно вказівок лікаря отримували воду з усіх джерел із певними добавками – це молоко, сироватка з овечого молока, сіль.
  • У залі на 400 осіб вів свою діяльність аматорський театральний гурток при будинку «Сільський господар» у Трускавці.
  • Функціонували декілька оранжерей, де в холодну пору року зберігались екзотичні дерева та кущі, які на сезон курорту виносили до парку.
  • Перший зимовий сезон на курорті розпочався у 1929 році.

Підготувала Марія Курищук, науковий працівник музею міста-курорту Трускавця