Тематична експозиція «Повстанська криївка»

Експозиційні зали «Повстанської криївки» відтворюють життя та побут повстанців  в умовах глибокого підпілля, яке вони провадили в поєднанні з бойовими завданнями та посиленою пропагандистською роботою.

Експозиція представлена зразками озброєння періоду ІІ Світової війни, реконструкціями повстанського одягу та дерев’яними конструкціями, характерними для криївкового побуту, літературою та копіями повстанських агітаційних листівок, пізнавальними фотографіями та картографічним матеріалом, предметами побуту та господарським реманентом періоду національно-визвольного руху.

Зразки зброї та буржуйка для обігріву криївки, період ІІ Світової війни
Зразки зброї та буржуйка для обігріву криївки, період ІІ Світової війни

Музейна експозиція «Повстанська криївка» створена 2012 року з нагоди 70-річчя УПА. У двох залах відтворено конспіративне приміщення – повстанську криївку періоду діяльності Української Повстанської Армії в умовах глибокого підпілля, яке вони провадили в поєднанні з бойовими завданнями та посиленою пропагандистською роботою.  Речові та ілюстративні матеріали першої кімнати знайомлять із життям та побутом воїнів підземелля. Тут представлені предмети щоденного вжитку, окремі види військової зброї та одягу, господарський реманент. Центральне місце відведено присязі вояків УПА, фотографіям повстанців часів збройної боротьби.

Зразки посуду з повстанських криївок, сер. ХХ ст.
Зразки посуду з повстанських криївок, сер. ХХ ст.

Експонати другої зали розповідають про керівників ОУН та УПА – Степана Бандеру і Романа Шухевича. Тут представлені їх портрети, прапор УПА. Увагу відвідувачів привертають карта бойових дій УПА , кулемет (КПШ),  реконструйований одяг повстанців, ікони, книги, копії агітаційних листівок ОУН-УПА періоду національно-визвольного боротьби.

Конспірація входу до експозиції "Повстанська криївка"
Конспірація входу до експозиції “Повстанська криївка”

У тиші музейної криївки злегка звучать пісні УПА, і ніби оживає перед очима і у серцях відвідувачів героїчна історія підпілля ОУН-УПА.