Есе на тему: «Фантастична виставка майбутнього»

953
Картинка з інтернету
Картинка з інтернету

Ну що ж, сьогодні летимо на Венеру на виставку снігу? Дуже дивне питання, яке, здалося б, 26 вересня 2020 року звучить зовсім абсурдно та смішно. Венера, виставка, сніг… Хіба це можливо? Так! Адже сьогодні 26 вересня 2030 року я з сином Мілошем та чоловіком сідаємо на рейс 242В з Трускавця до Венери. Полетіли з нами!
Ось ми і на місці. Декілька годин польоту пройшли успішно, Мілош добряче виспався, а ми з чоловіком спланували наш день. Погода на Венері, як завжди сонячна і спекотна, а наше улюблене місто Музейтаун вітає своїми атракціями та культурними подіями. Декілька хвилин на самокаті і перед нами Міжпланетний Музей 4 пори року. До слова, улюблений музей нашої сім’ї.
Концепція музею полягає в тому, що кожного місяця оновлюються виставки відповідно до пори року і погодних особливостей. Але тут все навпаки, якщо влітку ви скучили за осіннім листопадом, а навесні вам хочеться гарячої, налитої сонцем полуниці, то цей музей задовольнить ваші потреби. Як завжди, кожен охочий будь-якої планети Сонячної системи проінформований про події музею. Яскрава реклама в інтернеті, яка з’являється у вашому гаджеті лише при думці про певну природну стихію, хмари-банери, які з’вляються напередодні оновлення виставки, вінтажні оголошення у газетах, як колись, у двадцятих. Отже, пропустити якусь цікавинку від музею майже неможливо.
А ось і музей. Пройти повз майже неможливо, 4-поверхова будівля з яскравим фасадом і величезною територією довкола якісно виділяється серед споруд Музейтауну. Просторі ворота, які зустрічають відвідувачів своєю розкішною мозаїкою ведуть відразу до карти музею, щоб зорієнтувати вас, де ж провести сьогодні свій день: на поверсі зими чи літа? Нас цікавить 1 поверх, оновлена виставка Снігу. Зручна карта доступна у прочитанні навіть 5 річному Мілошу, який відразу зрозумів, куди нам потрібно. Заблукати на території та у будівлі музею вам не вдасться, адже при купівлі квитка вам відразу видають міні-бджілку, яка радо вказуватиме вам дорогу до вашої локації. Охорона тут привітна і роботизована, каса також безконтактна, варто лише просканувати qr-код і оплатити обрану виставку. Всюди камери, доступ до яких також надається, то ж я можу сміливо відпустити Мілоша побігати з хлопцями по саду біля музею. Словом, все для вашого комфорту.
Ось ми і увійшли у музей. Просторі зали з високими стелями, острівки відпочинку з диванчиками та можливістю випити чаю чи кави, експозиції на будь-який вік, багато світла та вікон – саме так виглядає кожен поверх будівлі. Наша виставка представляє всю унікальність і неповторність такого явища, як Сніг, отже все відповідає події. На вході до поверху пропонуються теплі шубки та шапочки, щоб сміливо зануритися у атмосферу різдвяного періоду. Сама екскурсія триває не довго, до 40 хвилин. За цей час весело, концептуально та пізнавально екскурсовод розповідає про те, що ж таке Сніг, його наукове походження, цікаві факти та пропонує самостійне ознайомлення з виставкою і безліччю допоміжних матеріалів, які висвітлюють дану тему. Температура у залах відповідна, 0, -1 градус за Цельсієм, під ногами хрустить блискучий сніг, а зі стелі летять безліч унікальних сніжинок, які Мілош так уперто намагається спіймати ротом. Ми з чоловіком поринули у світ заметілі під звуки різдвяних пісень і запаху теплого какао з корицею.
Тема Снігу розкривається у різних залах. Зала живопису та фотографії, яка повністю оформлена відповідно до норм експонування цього виду мистецтва: стала вологість повітря, картини та знімки за спеціальним склом, світло стримане, адже твори дуже світлочутливі. У цьому залі можна поринути у мистецьке бачення снігу, яке покладене на полотно, чи затримане у часі та просторі камерою. Зала аудіо та відео робіт, яка також пропонує 10D реальність. У цій кімнаті можна побачити таємничий Плутоній чи запальний Марс вщент засніжені та у різдвяній атмосфері. Або ж просто посидіти перед великим екраном, де показано традиції країн Всесвіту і слухати міжгалактичні колядки. Також є кімната наукового вивчення снігу, де проводять майстер-класи, різноманітні досліди, які орієнтовані на будь-який вік і активно розкривається тема глобального потепління, яке вдало подолано людством у 202 1році та залишилося в історії. У цьому залі пропонують на деякий час самому стати сніжинкою, за допомогою кріо-камери, яка охолоджує вас до -1 градусу морозу. Дуже освіжає! Сьогодні ми долучилися до створення особистої хмари зі снігом, у чоловіка вийшло дуже добре, привеземо додому у якості сувеніру.
Що стосується сувенірної продукції, то музей пропонує різноманітні витвори, які можна як самому зробити, так придбати готові. Мілош замовив для бабусі з дідусем фігурки котиків із льоду.
Міжпланетний Музей 4 пори року ввібрав у себе всі надбання минулого та сучасні технології теперішнього, що робить його привабливим для будь-якого покоління людей. Сюди приходиш справді відпочити, поринути у світ науки та мистецтва, насолодитися, врешті решт, досконалим дизайном музею. Як добре, що більше немає проблеми у музейній сфері яка завжди стояла питанням «це все буде доступно та реалізовано у майбутньому». Як добре, що це майбутнє наступило і воно вже не за горами.
Наш рейс привіз нас додому і ми натхненні відвідинами музею поринули у сон. Саме такі враження повинні бути від будь-якого музею: піднесення, приємна втома, бажання повернутися ще раз.
Лише один недолік Міжпланетного Музею 4 пори року – він поки у моїй уяві, і зараз все таки 26 вересня 2020 року.

Василин Кріль, студентка 4 курсу, ф-ту музеєзнавства, ЗП Львівської філії КНУКіМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here