Есе на тему: «Музейна справа та кінематограф»

990
Акція
Акція "Ніч у музеї"-2018 у музеї міста-курорту Трускавця

Коли мова йде про мистецтво, то відразу згадується живопис, скульптура, танець, поезія. Коли ми говоримо про картини, у голові будується образ музею чи галереї. Танець асоціюється з театром, мистецтво пера з бібліотекою. А як щодо кіно? Чи відноситься кіноіндустрія до мистецтва?

На мою думку, однозначно так! Адже творчість акторів, режисерів, сценаристів включає в себе синтез усіх мистецьких напрямів. Тобто, можна навіть сказати, що фільм – це мульти мистецтво. Звичайно, у сучасному світі кіно відіграє більше розважальну функцію, розраховане на середньостатистичного жителя. Вам не потрібно мати якийсь певний талант, чи володіти унікальними знаннями, щоб переглянути той чи інший серіал. Але, все ж, це мистецтво! Безліч жанрів, які розраховані на різні інтереси та верстви населення, неймовірні спец ефекти, теми, які розкриваються завдяки таланту акторів – це та багато іншого пропонує нам зараз кіноіндустрія. І, мабуть, найкраще, що може нам запропонувати фільм, це подорож у часі, це можливість побувати у різних місцях одночасно та приміряти на себе емоції та переживання інших людей.

А як щодо кіно про мистецтво? Мабуть, одна з найулюбленіших тематик усіх без винятку людей з гарним смаком. Лише уявіть, сидячи у кінотеатрі ви можете насолоджуватися концертом, оперою, процесом створення ювелірних виробів. А відвідати музей? Звісно, безліч фільмів, які розкривають тему музею, допоможуть вам у цьому.

Кожному приходить відразу на думку серія фільмів «Ніч у музеї». Авжеж, унікальний сюжет яскраво розкривається протягом стрічки і дає зовсім інший погляд на Американський музей природознавства у Нью-Йорку. «Два дні», «Квадрат», «Кококо», «Тема», «Як викрасти мільйон», «Мисливці за скарбами», «Код да Вінчі», «Крила» – лише невеликий перелік фільмів, різних країн та жанрів, ще ХХ століття та сучасні, які так чи інакше торкнулися теми музею та живопису зокрема. Що унікальне, навіть фільм жахів взяв за основу музейний сюжет. Це картина «Музей воскових фігур», де маніяк полює за молодими людьми і заливає їх тіла воском, пропонуючи до огляду у своєму музеї. Оце жах!

Звичайно, найчастіше тема музею та мистецтва розкривається у жанрі детективу, де фанати наживи та мистецтва викрадають або підробляють шедеври і сюжет грунтується на розслідуванні цих перипетій. Такою постає перед глядачем стрічка Джона МакТірнана «Афера Томаса Крауна» (1999р.). Однозначно раджу переглянути фільм усім фанатам Джеймса Бонда, адже головну роль Томаса Крауна грає красень Пірс Броснан.

Сюжет розкривається у Нью-Йорку, де колекціонер творів живопису та багатій Томас Краун викрадає картину Клода Моне із Метрополітен музею. Яскрава лінія розслідування злочину, любовна історія негідника та представниці правосуддя, неймовірні зали музею та місто наприкінці 90-х – все це бачить глядач у даній стрічці. Фільм занурює у тематику мистецтва, показує роботу музею зсередини, як все побудовано та як працює система охорони від злочинців, води та пожежі, як приймаються предмети на зберігання у фонд, та багато іншого. Це своєрідна екскурсія залами Метрополітен музею, у яку входить історія розслідування злочину, життя багатого цінителя живопису та забороненого кохання. Взята за основу музейна лінія дуже вдало поєдналася з сюжетним планом. Фільм цікавий не лише любителям мистецтва чи музейним працівникам, а й пересічному глядачу, який просто шукає цікавий, легкий та приємний для перегляду фільм. Що мене також приємно вразило, це музика для фільму, яка чудово доповнює картинку мистецької атмосфери, яку розкриває дана стрічка.

Як бачимо, кінематограф та музейна справа тісно пов’язані. Безліч можливостей пропонує нам музей сьогодні, безперечно. Натхненні атракціями виставкових залів та творами мистецтва, митці кіноіндустрії створюють шедеври, які дозволяють насолоджуватися плодами їх уяви нам, глядачам. Та, навіть, побувати в тому чи іншому музеї та відчути всі тонкощі живопису чи скульптури, хоч і через екран.

Василина Кріль, студентка ІІІ курсу, ф-ту музеєзнавства, ЗП Львівської філії КНУКіМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here