Вчора, 12 березня 2018 року, Трускавець вшанував пам’ять героїчного земляка, безстрашного воїна національно-визвольної боротьби, референта СБ Дрогобицького надрайонного проводу ОУН – Романа Різняка на псевдо «Макомацький». Маємо знати та пам’ятати про нього, бо саме такі люди славлять наше місто, яке вміє виховувати патріотів, яке вміє виховувати Героїв, як в минувшині так і в сучасності.
В музеї міста-курорту Трускавця з нагоди цієї пам’ятної дати, дня народження Романа Різняка – 12 березня 1921 року, пройшов Урок історії «Змалечку герой…», формат, що зібрав у своїх рамках учнів всіх трьох трускавецьких шкіл та дорослих представників громади міста.
Від музею всі присутні почули цікавий інформативний матеріал про героїчного трускавчанина Романа Різняка – «Макомацького», що вів активну бойову діяльність в лавах Організації Українських Націоналістів, створивши свою спецбоївку , яка діяла на Дрогобиччині в районі міст Дрогобич – Борислав –Трускавець та окремих сіл: Модричі, Солець, Колпець, Стебник, Станеля, Доброгостів та складалася з 8-10 осіб. З 1944 року «Макомацький» розпочав свою роботу в референтурі СБ Дрогобицького надрайонного проводу ОУН.
Боївка «Макомацького» чи «Тараса» відзначалася серйозною діяльністю, а сам він на посаді керівника проявив себе активним і бойовим есбістом проти агентури та організатором розвідувальної системи, що проявилося у вербуванні працівників медецини, миліції та інших силових структур на служіння ОУН та визвольній боротьбі, вклавши значну лепту в здобуття української державності.
Про Романа Різняка говорив міський голова Андрій Кульчинський, Олег Карпин, голова ГО «Корона Карпат» (ініціатор створення фільму про «Макомацького») та вчитель історії ЗСШ №1 Тетяна Губерська.
Діти слухали розповіді з великим зацікавленням, уявляючи собі постать героїчного, дещо навіть, легендарного земляка. Аліна Лепак, учениця НВК «ЗСШ – гімназії №2» продекламувала авторську поезію «Звитяги, сурми хай звучать» в посвяту героям-трускавчанам.
Після уроку історії «Змалечку Герой…» всі дружно урочистою ходою пішли до пам’ятника Роману Різняку-«Макомацькому», що встановлений на родинному обійсті, для покладання квітів та символічної гірлянди, де всі разом заспівали гімн України в пам’ять та пошану Герою Трускавця.