Світ випробовує, гартує, дарує, забирає, навчає, що неодмінно залишає слід, що неодмінно змінює та приводить до метаморфоз. І чим глибші рани завдано, то глибше перетворення відбувається, а чи це перетворення деградаційного характеру, чи зцілюючого, то вже особистий вибір кожної людини.
Лікування душі та тіла важливий процес, що відбувається протягом життя. Прекрасним лікарем здавна є мистецтво, мистецтво у всій своїй різноманітності. Чи ти створюєш, чи споглядаєш, в будь-якому випадку ти змінюєшся, і це ті зміни, що потрібні для розвитку цілісної особистості. Завдання людини не бути байдужою та не втрачати можливості, коли є нагода доторкнутись до мистецького світу.
Вчергове у художній галереї музею презентовано нову виставку, виставку, що активізує органи чуття, що спонукає заглянути в глибинні природні процеси. Автором робіт є Павло Деленкевич, який не припиняє розвивати себе, прагне до створення досконалих образів. Дана виставка має назву “Метаморфоза”, що представляє видозміну озокериту, який за свою історію слугував людям в різний спосіб. Павло вирішив, що такий мінерал має залишити свій відбиток і у мистецькому світі. Його художні роботи створені в техніці енкаустика, де сполучною частиною фарб є озокерит, таким чином, перетворився озокерит із засобу для лікування у засіб для створення мистецьких творів.
Пам’ятаючи про мистецькі пріоритети автора, серед яких є синтез давнього та сучасного, то з впевненістю можна сказати, що цього вдалось досягти в представлених картинах. Про це говорить і сам Павло: «Експозиція репрезентує переплетення кількох світів різночасової природи. Перший ми можемо бачити розглядаючи пейзажні мотиви. Інші світи, відтворені в напрямку абстрактного малярства, розповідають про минуле, заховане далеко під землею, та сучасні особливості регіону, які ще треба вміти розгледіти.»
На відкритті виставки традиційно говорилось про творчість автора, про досягнення, про плани, вдячні відвідувачі не скупились на слова захоплення та подяки. Було відзначено непересічність, унікальність та цікаву концепцію художніх робіт. Свідомо чи несвідомо, але метаморфоза відбувається у кожного, хто відвідує такі зустрічі із представниками мистецького світу, хто пізнає їхні твори, бо це не дає погаснути внутрішньому вогнику. І про це говорили начальник відділу культури ТМР Тетяна Татомир, директор музею Галина Коваль, громадський діяч Ігор Ліщинський, поціновувачка мистецтва Лілія Собко та інші. Прикрасила це відкриття своєю пісенною творчістю учениця Школи мистецтв ім. Романа Савицького Вікторія Белз (викладач вокалу Мар’яна Кравчук).
Виставка Павла Деленкевича буде експонуватись у художній галереї музею міста-курорту Трускавця до кінця квітня 2021 року. Запрошуємо до ознайомлення з проєктом “Метаморфоза” , не проґавте можливість пізнати дещо виняткове. Частіше оточуйте себе прекрасним і це не дасть вам забути про те, що наша основа – це ДОБРО!