Вишита Шевченкіана Олександри Зробок

568
Вишита Шевченкіана Олександри Зробок

Протягом місяця в музеї міста-курорту Трускавця триватиме виставка живопису нитками «Кобзареві думи» – сюжетні картини за творами Тараса Григоровича Шевченка, автором яких є майстриня художньої вишивки п. Олександра Зробок зі Львова.  Творчість мисткині стоїть на трьох основах – нитка (об’ємна шерстяна), голка та інтуїція.  Вана малює ниткою так само, як художник пензлем та намагається творити свої картини такими ж живими, як і поезії Тараса Шевченка, відображаючи якнайповніше думи Кобзаря.

Презентація виставки відбувалася 7 березня 2017, на яку завітали поважні та шановані люди міста Трускавця, а також учні художнього відділу ДШМ ім. Романа Савицького. В творчому житті шевченківських днів міста-курорту мисткиню привітала завідувачка відділом культури ТМР п. Тетяна Татомир, яка добре знайома з мисткинею та є шанувальницею її творчості.

Разом з п. Олександрою Зробок на презентацію виставки зі Львова прибули представники Львівського державного обласного центру народної творчості та образотворчих мистецтв, членкинею якого є майстриня.  Пан Михайло Бондар,  методист Центру, схвально та з великою повагою говорив про майстерну творчість художньої вишивки п. Олександри, яка є оригінальною та неповторною. Так само як Шевченко надихнув п. Олександру зі своєю українською хатинкою, що стала першою ластівкою в творчому доробку майстрині, так і вишивальниця надихнула нашу місцеву поетесу п. Стефанію Шумило на написання віршованих рядків, які вона присвятила неординарним творам вишивальниці.

Гостей та друзів музею своєю співочою творчістю радували найменші учні ДШМ ім. Романа Савицького, Анна Кропивницька та Віктор Тершак, кер. Лідія Данило, а також художнім словом – гуртківець дитячого сектору НД, Олександр Данило, кер. Георгіна Янів.

 

А 9 березня, у день вшанування 203-х роковин Великого Кобзаря, картини п. Олександри Зробок доповнили свято вишитою Шевченкіаною та  стали окрасою загальноміського дійства.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here