«Вилучене з хаосу» як айсберг людської гармонії

737
«Вилучене з хаосу», як айсберг людської гармонії

«В Писаннях не зафіксовано, щоб Ісус Христос сміявся. Проявляючи сильні емоції, витрачаємо понад міру енергію. Сектор контролю — це кут 30 градусів. Відхиливши маятник у бік надмірних емоцій і намагаючись його там утримувати, завжди є небезпека отримати той же кут в протилежний бік -депресії  і бездіяльності»
(Анотація автора до роботи «Сектор спокою»)

Руслан Романишин «Сектор спокою», папір, пастель воскова, 2009
Руслан Романишин «Сектор спокою», папір, пастель воскова, 2009

21 березня 2017, в музеї міста-курорту Трускавця  відбулася презентація та розпочала свою експозиційну роботу  виставка  «Вилучене з хаосу», мистецький проект  художника-монументаліста, скульптора та графіка Руслана Романишина. Об’єднавши два напрямки мистецтва – графіку та скульптуру в одному проекті автор стверджує, що вони мають один шлях пошуку образу, який проявляється в будь-якій матерії. Кожна робота митця – це не лише довершена композиція, а ще й власна філософська теорія, сформована через езотеричне споглядання Світу.

Мистецький проект «Вилучене з хаосу» Руслана Романишина вже другий рік поспіль мандрує Україною. Вперше  він був презентований на батьківщині митця – в музеї «Бойківщина», що в місті Долина. На запрошення презентувати свій проект у Трускавці, п. Руслан погодився відразу і з радістю. Мабуть, не помилився, Трускавець його також прийняв…з глибокими філософськими творіннями. На відкриття виставки завітав міський голова п. Андрій Кульчинський та депутат міської ради п. Олег Карпин, парох церкви Покрови о. Володимир Боднарчук, люди які вже частково були ознайомлені з творчістю митця, як одного із творців ескізів трускавецьких символічних композицій, а також представники сфери преси та культури міста,  а також гості з  Дрогобича, де перед Трускавцем побувала виставка Руслана Романишина.

Проживає п. Руслан у Львові, та народився він у селі Оболоня, Долинського району, Івано-Франківської області. Майстерність як художника, так і скульптора та дизайнера формувалася у Косівському технікумі народних художніх промислів (1977-1981 рр.) та Львівській академії мистецтв (1986-1990 рр.), куди  він приїхавши, зрозумів незаперечно, що це його місто, в якому він буде жити і творити.

Талант та інтуїція не підвели: початок творчої діяльності митця був тісно пов’язаний зі Львовом: саме тут вдосконалювалася майстерність, створювалися перші інтер’єри, вітражні композиції та рельєфні панно. В 1997 році, на першій персональній виставці у Львові, були представлені графічні, скульптурні та живописні роботи. В цьому ж році Руслан Романишин організовує та успішно керує проектно-творчою групою «Верес» – згуртованою командою професіоналів, яка працює над створенням архітектурно-ландшафтних ансамблів, внутрішніх інтер’єрів та скульптурних композицій середовища.

Напрочуд гармонійно звучав під час відкриття виставки саксофон у руках молодого музиканта Ярослава Проціва, джазові імпровізації якого дивовижно нагадували образи художника, який, безперечно, у своїй творчості імпровізує і надихається джазовими композиціями…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here