«… Те, що нас тримає при купі… »

Гості презентації творчого проекту
Гості презентації творчого проекту "Перехресні стежки", 04.04.2019

В черговий раз музей міста-курорту Трускавця гостинно приймав у своїх стінах людей з мистецького світу, продовжуючи виконувати роль творчої платформи для талановитих особистостей та зустрічей з їхніми поціновувачами.

Презентація творчого проекту “Перехресні стежки”, 04.04.2019

4 квітня 2019 року  в стінах музею було презентовано перший спільний проект у багаторічній творчості художника Віктора Мельника  та франкознавця Богдана Тихолоза. Натхненні феноменом Івана Франка вони назвали свій проект «Перехресні стежки». Відкриття даного проекту відбувалось за підтримки Центру сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області та міжнародного мистецького об’єднання Art Media Holding – Civitas LEOPOLIS (Роман Білявський – куратор проекту із серії «Перехресні стежки»).

Презентація творчого проекту “Перехресні стежки”, 04.04.2019

Такий проект можна розглядати як унікальну монохромну планету.  Одна півкуля цієї планети – це творчий осередок Віктора Мельника, а інша півкуля – це мистецький край Богдана Тихолоза.

Презентація творчого проекту “Перехресні стежки”, 04.04.2019

Отже, перша «півкуля мистецької планети» представляє графічні роботи Віктора Мельника, створення яких було навіяно Франкіаною, яка заторкнула  душу художника ще у студентські роки. Однак поштовхом до інтерпретації літературного доробку Івана Франка стали тексти, що увійшли до  книги Б. Тихолоза «Психодрама Івана Франка».  Художній світ графіки В.Мельника презентує нове осмислення Івана Франка.

Презентації творчого проекту "Перехресні стежки", Роман Білявський, Віктор Мельник, Богдан Тихолоз, 04.04.2019
Презентація творчого проекту “Перехресні стежки”, Роман Білявський, Віктор Мельник, Богдан Тихолоз, 04.04.2019

Щодо іншої «півкулі мистецької планети», то тут представлено  авторський фотопроект «СВІТЛО НА ПАВУТИНЦІ. Те, що мене тримає». Це ще одна грань творчої особистості Богдана Тихолоза, відомого франкознавця, літературознавця, публіциста, блогера, директора Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка. Його роботи це філософський погляд на тонке мереживо буття крізь обʼєктив фотоапарата і плетиво павутини, яка стає наскрізною метафорою виставки.

Презентація творчого проекту “Перехресні стежки”, 04.04.2019

Директор музею Галина Коваль знайомила відвідувачів із творчим проектом, вправно скеровувала їхню увагу на головні аспекти  мистецьких робіт.  Музичним подарунком для гостей вечора був виступ дуету бандуристок Зоряни Собко та Вікторії Спас ДШМ ім. Романа Савицького (керівник Леся Баб’як) за франковою тематикою. По-гостинному привітали у Трускавці митців та гостей зі Львова керуюча справами ТМР Олена Петранич та начальник відділу культури ТМР Тетяна Татомир. Від активної громадськості схвалення мистецького підходу до створення проекту отримали організатори від Ігоря Ліщинського та Анни Литвин, керівника авторського проекту «Перехресні стежки», що у Трускавці.

Презентація творчого проекту “Перехресні стежки”, 04.04.2019

Особливістю цієї імпрези було налагодження та потвердження музейної дружби поміж музеями: міста-курорту Трускавця (дир. Галина Коваль), музеєм «Дрогобиччина» (дир. Алла Гладун), ДІКЗ «Нагуєвичі» (дир. Богдан Лазорак), а також Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка (дир. Богдан Тихолоз), які також сказали своє слово про роль  Франка та перспективи музейної співпраці.

Презентації творчого проекту "Перехресні стежки", Богдан Лазорак, Алла Гладун, Галина Коваль, Богдан Тихолоз, 04.04.2019
Презентація творчого проекту “Перехресні стежки”, Богдан Лазорак, Алла Гладун, Галина Коваль, Богдан Тихолоз, 04.04.2019

Як зазвичай, відкриття таких філософських виставок зацікавило багатьох поціновувачів мистецтва серед трускавчан.  Гості презентації мали змогу особисто поспілкуватися з Віктором Мельником і Богданом Тихолозом, намагаючись осягнути їхнє світобачення.