Римо-католицький костел Успіння Пресвятої Діви Марії – давній духовний осередок Трускавця. Храм зведений у стилі історизму з елементами неоготики та є історико-архітектурною пам’яткою.
В процесі становлення і розвитку курорту ХІХ століття створюються умови не тільки для лікування та розваг відпочивальників, але й для духовного відпочинку. А так як місцевих римо-католиків було ще тоді надто мало, щоб звести свій храм, то вони належали до Дрогобицької парафії. Гості ж курорту під час відпочинку не хотіли відступати від своїх духовних практик, тож у 1858 році за проектом Адольфа Куна та під наглядом будівничого Адама Берського було збудовано каплицю. Зводили її за кошти, зібрані з відпочивальників, а освятили на честь Св. Кунегунди – опікунки соляних копалень та соляних шахт. Чин освячення здійснював єпископ Перемиський Адам Ясінський у 1859 році. В тому часі каплиця могла вмістити близько 50 осіб. Поруч із каплицею у 1909 р. було облаштовано подвір’я , споруджено кам’яні сходи, зроблено декілька терас, які з’єднували храм з парком.
В 1912-1913 роках, завдяки старанням о. Яна Шалайки до каплиці добудували з заходу трансепт і пресвітерій, розширивши її ро розмірів костелу, до якого могло ввійти до 300 осіб. В 1914 р. костел освятили, але він не мав статусу парафіяльного і відправляти богослужіння приїжджав священик з Дрогобича. На головному фасаді костелу була встановлена кам’яна статуя Матері Божої, виконана скульптором Ципріяном Годебським. В 1935-1937 рр. зведено плебанію за проектом Тадеуша Яроша.
В радянський період костел закрили. Цінні картини французьких, іспанських та італійських митців -73 автентичних полотна, подаровані для храму відпочивальниками, були розкрадені, як і прекрасні вітражі і позолочені фігури. Спочатку приміщення було передано місцевому колгоспу ім. Т.Шевченка під склад калійних добрив, які звичайно нищили споруду зсередини, згодом влаштували планетарій.
В 1994 році храм повернуто римо-католикам. Розпочинаються реставраційні роботи, які ведуться до 2002 року. І саме в цей час відбувається освячення відновленого костелу Успіння Пресвятої Діви Марії.
З ініціативи адміністратора костелу Успення Богородиці Станіслава Чаплі, 1 листопада 2014 року, на фасадному фундаменті відкрили пам`ятник Папи Римського Івана-Павла ІІ. Розробили проект скульптори Львівської Академії мистецтв Павло Боднар і Василь Здреник. Спонсор проекту побажав залишитись невідомим. Чин освячення здійснив митрополит Львівський Мєчислав Мокшинський у присутності духовенства та віруючих. “Трускавецького Папу” можна вважати наразі чи не єдиним керамічним пам`ятником на Львівщині.
Ольга Фединяк, зберігач фондів музею міста-курорту Трускавця