Повстанська заграва

732
Трускавчани - учасники АТО у
Трускавчани - учасники АТО у "Повстанській криївці", 2014

13 жовтня 2019 року, о 17 год. у музеї міста-курорту Трускавця відбудеться патріотично-просвітницький вечір «А боротьба триває далі…», присвячений 77 роковинам створення УПА, Дню Захисника України, Дню українського козацтва та святу Покрови Пресвятої Богородиці, що між собою мають нерозривний зв’язок.

УПА… Це боротьба, це мужність, це самопожертва, це небажання стояти на колінах, це бажання самостійно творити свою державу.

Інсценізоване дійство у "Повстанській криївці", 2016
Вечір у повстанській криївці, 2016

Дієвим та добрим засобом для того, щоб пройнятися духом підпільників є музейна експозиція «Повстанська криївка» та повстанські пісні, які часто звучать у цій атмосферній експозиції музею. Їх автори гинули в боях, підривалися гранатами у криївках, щоб не здатися в руки живими, їх розстрілювали на очах матерів і коханих, їм видумували найстрашніші тортури, на них  зводили найбрутальніші наклепи.  А пісні, що є мовою їх гніву, мовою любові, мовою надії, все ж  здолати ніхто не зміг. Вони приходять до нас крізь час та є певним відблиском, сяянням, загравою повстанського нелегкого життя.

Вечір у "Повстанській криївці", 2019
Вечір у повстанській криївці, 2019

В упівських піснях героєм є повстанець, що бореться за волю України і на вівтар цієї боротьби повинен принести все, навіть, якщо треба, родину і власне життя.  Вірші упівців творилися у важких умовах, часто під найпершим враженням від побаченого та пережитого. Тому зрозуміло, чому у творах відчувається  біль підпільників та вдало передається напружена атмосфера часу.

Розп’ята стогнеш, люба Мати,

Жорстокі круки ждуть на пир.

О, будьте ви, сини, прокляті,

Коли вам сниться рабський мир!

(М.Боєслав  «Рабам-миролюбцям»)

Вечір у Повстанській криївці, 2015
Вечір у Повстанській криївці, 2015

Та все ж, незважаючи на складність обставин, молоді люди не втрачали надію і передавали свою окриленість через пісні,  пісні з доброю душею, що наповнені любов’ю до світу, до життя.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here