Протягом вересня-жовтня 2021 року в Музеї міста-курорту Трускавця тривала реалізація історико-культурного проекту «Великий Трускавець. Ретроспектива-Перспектива», презентація якого відбулася на головній сцені міста 24 серпня, якраз в День Незалежності України.
Рік тому, в жовтні 2020, відбулася подія, яка відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» поєднала місто-курорт Трускавець з довколишніми ближніми та віддаленими селами в одну адміністративну одиницю – Трускавецьку Територіальну Громаду з центром у Трускавці.
Згідно реформи до складу новоствореної ТТГ ввійшли одна міська (Трускавець) та 5 сільських рад із 7–ма селами (село Орів-Зимівки, село Уличне, село Доброгостів-Бистрий, село Модричі та село Станиля). Наразі площа ТТГ становить 214.8 км. кв., чисельність населення нараховує 39642 осіб, в тому числі міське – 28647 тис. чол., сільське – 10995 тис.
Всі разом ми маємо чим пишатися. Завданням та метою історико-культурного проекту «Великий Трускавець. Ретроспектива-Перспектива» було пізнати, піднести, показати всі прерогативи кожної із громад, що ввійшли до складу Трускавецької ТГ та надбання яких стали б основою для творення спільної подальшої історії вже у новому історико-географічному регіоні – Трускавеччина. В часі презентацій кожна із громад ТТГ намагалася якнайкраще представити історію, культуру та господарське життя свого населеного пункту, як минувшини, так і сьогодення. Це їм вдавалося. Кожна із громад в різні моменти представлення була захоплюючою: гостинний і голосистий Доброгостів, гарні та багаті Модричі, мальовничий та гостинний Орів, близька та прогресивна Станиля, працьовите і талановите Уличне. Всі були чудові, творчі, гостинні!
З плином проекту села і Трускавець поріднились, а за рік стали великою, повноцінною і сильною громадою. Та, головне, що в Трускавецькій громаді ніхто не обділений увагою, тут, як то кажуть, – один за всіх і всі за одного!
24 жовтня 2021 року, хто долучився до реалізації проекту «Великий Трускавець. Ретроспектива-Перспектива», знову зібрались в музеї на завершальному святі. На згадку, найактивніші учасники пректу «Трускавець. Ретроспектива-Перспектива» отримали пакунки з подарунками. А на завершення, перед глядачами виступив львівський гурт «Курбаси» – український етногурт. Дівчата в надзвичайно яскравому одязі з автентичними мотивами виконали ряд відомих українських народних пісень. Вони додали святу етнічності. Їхній виступ не залишив байдужим нікого, адже народна автентична пісня у їхньому виконанні створювала магічне коло захисту всього, що нам усім дуже дороге, що нас об’єднує і робить неповторною українською нацією, потужною частиною якої є Великий Трускавець.
P.S. “Не кричи про увесь світ. Скажи про своє село так, щоб його почув увесь світ”. Вислів чеського режисера Мілоша Формана став своєрідним девізом історико-культурного проекту “Великий Трускавець. Ретроспектива-Перспектива”, задуманого та зреалізованого Музеєм міста-курорту Трускавця.
Список джерел:
Про село Станилю: https://protruskavets.org.ua/toponimika-stanyli/
http://www.tmr.gov.ua/…/61-kult/19544-stanil-s-ki-skarbi
Про село Модричі: https://drohobychyna.com.ua/…/sela…/modrichi/
Про село Доброгостів: http://bystryi.at.ua/…/selo_dobrogostiv…/1-1-0-101
https://protruskavets.org.ua/dobrohostiv-na-shliakhu-do…/
Про село Уличне: http://bystryi.at.ua/…/istorija_sela_ulichne/1-1-0-59
Про село Орів: https://protruskavets.org.ua/oriv-podorozh-v-istoriiu-ta…/