Новостворена Трускавеччина. Вже рік разом..!

881
Перше пасмо Східних Карпат, г. Цюхів Верх (942 м.н.р.м.), 2021
Перше пасмо Східних Карпат, г. Цюхів Верх (942 м.н.р.м.), 2021

Протягом вересня-жовтня 2021 року в Музеї міста-курорту Трускавця тривала реалізація історико-культурного проекту «Великий Трускавець. Ретроспектива-Перспектива», презентація якого відбулася на головній сцені міста 24 серпня, якраз в День Незалежності України.
Рік тому, в жовтні 2020, відбулася подія, яка відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» поєднала місто-курорт Трускавець з довколишніми ближніми та віддаленими селами в одну адміністративну одиницю – Трускавецьку Територіальну Громаду з центром у Трускавці.

Презентація громади села Доброгостів, 17.09.2021
Презентація громади села Доброгостів, 17.09.2021

Згідно реформи до складу новоствореної ТТГ ввійшли одна міська (Трускавець) та 5 сільських рад із 7–ма селами (село Орів-Зимівки, село Уличне, село Доброгостів-Бистрий, село Модричі та село Станиля). Наразі площа ТТГ становить 214.8 км. кв., чисельність населення нараховує 39642 осіб, в тому числі міське – 28647 тис. чол., сільське – 10995 тис.
Презентація громади села Модричі, 26.09.2121
Презентація громади села Модричі, 26.09.2121

Всі разом ми маємо чим пишатися. Завданням та метою історико-культурного проекту «Великий Трускавець. Ретроспектива-Перспектива» було пізнати, піднести, показати всі прерогативи кожної із громад, що ввійшли до складу Трускавецької ТГ та надбання яких стали б основою для творення спільної подальшої історії вже у новому історико-географічному регіоні – Трускавеччина.
Презентація громади села Орів-Зимівки, 03.10.2021
Презентація громади села Орів-Зимівки, 03.10.2021
В часі презентацій кожна із громад ТТГ намагалася якнайкраще представити історію, культуру та господарське життя свого населеного пункту, як минувшини, так і сьогодення. Це їм вдавалося. Кожна із громад в різні моменти представлення була захоплюючою: гостинний і голосистий Доброгостів, гарні та багаті Модричі, мальовничий та гостинний Орів, близька та прогресивна Станиля, працьовите і талановите Уличне. Всі були чудові, творчі, гостинні!
Презентація громади села Станиля, 10.10.2021
Презентація громади села Станиля, 10.10.2021

З плином проекту села і Трускавець поріднились, а за рік стали великою, повноцінною і сильною громадою. Та, головне, що в Трускавецькій громаді ніхто не обділений увагою, тут, як то кажуть, – один за всіх і всі за одного!
Презентація громади села Уличне, 17.10.2021
Презентація громади села Уличне, 17.10.2021

24 жовтня 2021 року, хто долучився до реалізації проекту «Великий Трускавець. Ретроспектива-Перспектива», знову зібрались в музеї на завершальному святі. На згадку, найактивніші учасники пректу «Трускавець. Ретроспектива-Перспектива» отримали пакунки з подарунками. А на завершення, перед глядачами виступив львівський гурт «Курбаси» – український етногурт. Дівчата в надзвичайно яскравому одязі з автентичними мотивами виконали ряд відомих українських народних пісень. Вони додали святу етнічності. Їхній виступ не залишив байдужим нікого, адже народна автентична пісня у їхньому виконанні створювала магічне коло захисту всього, що нам усім дуже дороге, що нас об’єднує і робить неповторною українською нацією, потужною частиною якої є Великий Трускавець.
Завершальний акорд проекту"Великий Трускавець, 24.10.2021
Завершальний акорд проекту”Великий Трускавець, 24.10.2021

P.S. “Не кричи про увесь світ. Скажи про своє село так, щоб його почув увесь світ”. Вислів чеського режисера Мілоша Формана став своєрідним девізом історико-культурного проекту “Великий Трускавець. Ретроспектива-Перспектива”, задуманого та зреалізованого Музеєм міста-курорту Трускавця.

Список джерел:
Про село Станилю: https://protruskavets.org.ua/toponimika-stanyli/
http://www.tmr.gov.ua/…/61-kult/19544-stanil-s-ki-skarbi
Про село Модричі: https://drohobychyna.com.ua/…/sela…/modrichi/
Про село Доброгостів: http://bystryi.at.ua/…/selo_dobrogostiv…/1-1-0-101
https://protruskavets.org.ua/dobrohostiv-na-shliakhu-do…/
Про село Уличне: http://bystryi.at.ua/…/istorija_sela_ulichne/1-1-0-59
Про село Орів: https://protruskavets.org.ua/oriv-podorozh-v-istoriiu-ta…/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here