Нові акценти музейництва від “Західноукраїнської спілки музеїв” (відео)

516

Представники музею міста-курорту Трускавця відвідали дводенний навчальний науково-методичний семінар «Нові акценти музейництва» (25, 25 березня 2017) у Львові, що був організований ГС «Західноукраїнська спілка музеїв», створеної в лютому минулого року ініціативною групою музеїв Львівщини, оскільки вже давно назрівала потреба у формуванні нової спільноти, що об’єднала б музеї та музейників не тільки західного регіону, а й усієї України.

Ігор Тимець на відкритті навчального семінару “Нові акценти музейництва”
Ігор Тимець на відкритті навчального семінару “Нові акценти музейництва”

Пріоритетними завданнями діяльності «Західноукраїнської спілки музеїв» засновники визначили – питання розвитку національної культури, збереження історичних пам’яток та інших об’єктів, що становлять історичну цінність, дослідження та популяризація історичних, культурно-мистецьких надбань та професійного досвіду музейної спільноти країни. Головою Спілки було обрано  Ігора Тимця (директор Історико-краєзнавчого музею м. Винники),  заступником Голови Спілки – Ореста Малиця (директор Музею історії релігії) та секретарем – Софію Легін (вчений секретар Музею Михайла Грушевського).

Орест Малиць на відкритті навчального семінару “Нові акценти музейництва”
Орест Малиць на відкритті навчального семінару “Нові акценти музейництва”

Учасниками  семінару стали понад 70 музейників із Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Волинської, Тернопільської, Вінницької, Черкаської та  Донецької (м. Торез) областей. Свою роботу навчальний семінар «Нові акценти музейництва» розпочинав у Львівському музеї історії релігії лекціями, завданням якого було ознайомлення учасників з новими методами організації музейної справи та роботи з персоналом музею, співпраця з місцевими громадами і фандрайзингу (залучення недержавних коштів). Лекторами-тренерами семінару виступили методисти відділу науково-методичної роботи Національного музею історії України – Ольга Зайченко і Микола Марусик, старша наукова співробітниця Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Ольга Носко, які дуже цікаво та якісно навчали нових методик в роботі музейних установ, показаних на прикладах  у своїх музеях, що мало б дати потужний поштовх до розвитку музейної справи в культурному середовищі суспільства.

У другій половині дня семінар продовжив свою роботу у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові, де відбудуться презентації: веб-сайту ГС “Західноукраїська спілка музеїв”, журналу “Наша спадщина” (головний редактор Андрій Левик), та біобібліографічного покажчика, упорядкованого працівниками «Картинної галереї», з нагоди 90-річчя Бориса Григоровича Возницького. Великому Музейнику також була присвячена  презентація часопису  “Львівський археологічний вісник”.

25 березня семінар продовжив свою роботу в Історико-краєзнавчому музеї міста  Винники, що за кілька кілометрів від Львова, де зібрана величезна колекція археологічних знахідок, що  розповідає про історію заселення території міста та околиць від пізнього палеоліту до ХІV ст. н. е. У винниківському музеї відбулося також ближче знайомство   поміж учасниками семінару та представлення один одному свої музеїв.

На завершення роботи семінару, що проходив у Львові 24, 25 березня 2017, Організатори подякували всім учасникам семінару, вручили сертифікати та подарунки, цінну друковану продукцію від львівських музеїв.

В процесі проведення семінару музей міста-курорту Трускавця подав заявку на вступ до ГС «Західноукраїнська спілка музеїв», та віднині є її повноправним членом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here