16 жовтня 2020 року о 16.00, у музеї міста-курорту Трускавця відбудеться відкриття фотовиставки «Юліан Дорош: краса рідного краю» та перегляд першого українського фільму в Галичині під назвою «До джерел народної творчості», авторства Юліана Дороша. Проект презентуватиме львовознавець, фотомитець, засновник порталу «Фотографїї Старого Львова» та Музею фотографії Роман Метельський.
Юліан Дорош справедливо вважається одним із найяскравіших українських фотомитців міжвоєнного Львова. Світливством захопився ще у гімназії і з того часу вже не випускав фотокамеру з рук – юнацьке захоплення врешті стало справою життя. Сьогодні його ім’я вже більш відоме львів’янам – він знаний як режисер й оператор першого повнометражного українського фільму в Галичині та невтомний ентузіаст розвитку національного кінематографу на західноукраїнських землях.
Юліан Дорош є автором першого в Галичині україномовного підручника із фотосправи і його справедливо називають засновником професійного національного кіно на західноукраїнських землях. Як митець, він не боявся експериментувати зі світлом і ракурсами, однак найкраще почувався в етнографічній фотографії…
Загалом творчий доробок Юліана Дороша становить понад 12 тисяч унікальних кадрів, що відображають народне мистецтво Галичини, мають науково-пізнавальне і виховне значення, є загальнонаціональним надбанням. Його фотографії публікувалися в працях з археології, етнографії та народного мистецтва. Забуті імена, і не тільки фотографії чи кінематографу, повертаються до Львова завдяки старанням таких людей як Роман Метельський. Знамениті люди Львова знову у Трускавці.
Трускавец — один из самых известных бальнеологических курортов Украины, а также город с древней бурной историей. А вы знали, что когда-то на месте Трускавца шли битвы славян с римлянами?
Громадським транспортом До залізничного вокзалу Трускавця поїздом, електропоїздом Львів–Трускавець або автобусом зі Львова (віправляється від головного залізничного вокзалу). Музей знаходиться в центрі міста. Детальніша інформація про громадський транспорт. Автомобілем Трасою Київ–Львів–Чоп до села Пісочне, на світлофорі повернути на трасу Пісочне–Борислав і їхати до міста Трускавець. Музей знаходиться в центрі міста. Один з основних принципів роботи каталогу Карпати.інфо полягає в тому, що вся інформація про відпочинок в Карпатах регулярно перевіряється нашими працівниками. Необхідні зміни вносяться на сайт протягом 1-2 робчих днів.
Громадським транспортом До залізничного вокзалу Трускавця поїздом, електропоїздом Львів–Трускавець або автобусом зі Львова (віправляється від головного залізничного вокзалу). Музей знаходиться в центрі міста. Детальніша інформація про громадський транспорт. Автомобілем Трасою Київ–Львів–Чоп до села Пісочне, на світлофорі повернути на трасу Пісочне–Борислав і їхати до міста Трускавець. Музей знаходиться в центрі міста. Один з основних принципів роботи каталогу Карпати.інфо полягає в тому, що вся інформація про відпочинок в Карпатах регулярно перевіряється нашими працівниками. Необхідні зміни вносяться на сайт протягом 1-2 робочих днів.