Маестро СВІТЛА казкового міста…

620
Маестро СВІТЛА казкового міста…
Маестро СВІТЛА казкового міста…

Вже тривалий час окрасою музею міста-курорту Трускавця, зокрема його холу, є мистецькі твори із серії «Трускавець»  маестро пензля Степана Пісьо.

Експозиція виставки Степана Пісьо
Експозиція виставки Степана Пісьо

Кілька років тому митець, натхненний красою колоритного Трускавця, перлини Прикарпаття, вирішив написати серію творів, присвячених місту-курорту тому, що ніхто до того  цього не робив окремо з художників. В кожній із них він показав місто Трускавець через колоритну архітектурну забудову курорту, особливу символіку, мальовничі краєвиди міста, які постають у всій своїй неповторній красі, гармонії світла і кольору в різних порах року і часу дня.

Тут гостює недовга сніжна зима з частими відлигами та нетривкими, але сильними морозами, квітуча весна, тепле літо і довга золота осінь – які можна побачити на картинах автора. Інколи три різні жанри: пейзаж, архітектура, натюрморт поєднані в одній роботі, які як і всі інші обов’язково осяяні сонячним світлом, що надає полотнам особливої теплоти і «своєрідної імпресії яка йому дуже добре вдається і робить його роботи цікавими та вирізняє їх із оточуючого мистецького середовища.

…Всі твори автора витонченими мазками вималювано, випрацювано – відчувається, що художник над кожним з цих мазочків працює довго напружено… вкладаючи всього себе”, – каже мистецтвознавець Ярослав Кравченко. Закінчивши Львівський сільськогосподарський інститут, факультет будівництва за спеціальністю архітектура, художник багато уваги приділяє архітектурним об’єктам, тому старовинні вілли, пам’ятки курортної забудови передані настільки точно, що придатні для вивчення історії архітектурних стилів, а зокрема тих,  в яких забудовували карпатські курорти кін. ХІХ – поч. ХХ ст., а серед них і Трускавець.

До того часу, як творчість художника  отримала чільне місце в музеї міста-курорту,  митець мав неодноразові як персональні так і колективні виставки в Єпархіальному музеї,  Художньому музеї М. Біласа та музеї міста-курорту Трускавця. Напрацювання творчого контакту з Трускавцем та його принадами призвело до появи такої чудової виставки як «Світло казкового міста…», що вже стала практично постійно діючою в музеї міста-курорту Трускавця. А крім того художник є частим учасником різноманітних колективних виставок, які проводяться в нашому музеї.

Степан Пісьо наш земляк, народився він і виріс в селищі Меденичі, що на Дрогобиччині, тому його так часто манить «До золотодайної Колхіди… на благословенне підгір’я, до Трускавця» –  це Франкова земля, якій він присвячує свою творчість.

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here