«Гуцули в дорозі» …через Трускавець

638
«Гуцули в дорозі» …через Трускавець
«Гуцули в дорозі» …через Трускавець

Музей  міста-курорту Трускавця запрошує на огляд виставки акварельних робіт (репродукцій) польського графіка і живописця Кароля Коссака «Гуцули в дорозі». В сюжетах творчих робіт переважають зображення вершників, коней,  пейзажі, сценки з життя гуцулів, що вийшли друком у поштових листівках 1939 року.

Життя і творчість польського митця першої половини ХХ століття Кароля Коссака  (1896-1975) було тісно пов’язане зі Львовом, тут він народився, та який працював у Ворохті, багато уваги приділяючи гірським мешканцям Карпат і їхнім першим помічникам – коням, про що чітко і проникливо описує у своєму творі «На високій полонині» польський письменник Станіслав Вінцезна: «Де гуцул, там і кінь, не було би ніколи людини у горах, не було б гуцула у чорних пущах і золотих верхах полонинських, якби не кінь. Долання великих відстаней, перенесення тягарів до розкиданих і високо біля гірських пасовиськ розміщених гуцульських хат було би неможливим без коня. Нерівні дороги і берди, звори і яри – усе це значною мірою недоступне без коня, адже, пасучись з малого по ущелинах, гущавинах, стрімкотах, гуцульські коні опановують страх і до того ж набувають здатності проходити небезпечні місця, бо вміють спинятися, ковзати і присідати, що рідко зустрічається у кінському роді».  У Кароля Коссака  все це відтворено в живописній уяві, а нам це  дозволяє наочно побачити життя та побут населення гірських районів Українських Карпат.

“Ідея виставки формувалася десять років, з того часу як мені вдалося купити 12 поштівок Кароля Коссака з гуцульськими видами 1939 року випуску.  Отак вони лежали в альбомі, аж поки переглядаючи збірку я подумав, що якість поштівок чудова, їх можна збільшити по формату та показати більш широкому колу глядачів. Відтоді почав більше цікавитися біографією автора зображень Кароля Коссака, уродженця м. Львова, котрий працював у Ворохті та багато малював з натури. Окрім того цікава історія самих робіт. Акварелі не збереглися, вони були втрачені під час пожежі у Ворохті в 1943 році. Хоча, можливо, ще десь є примірники у приватних колекціях. Так почалася підготовка до виставки в процесі якої я почав шукати інші роботи художника…”, – розповів власник кав’ярні-галереї «Штука», знаний колекціонер Євген Булавін та власник виставки репродукцій акварелей «Гуцули в дорозі».

Працюємо щодня з 10.00 до 18.00, крім суботи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here