Графиня Софія Шептицька гостюватиме у Трускавці

Фрагмент проєкту
Фрагмент проєкту "Молитва до Митрополита. Софія", Трускавець, 2020

З нагоди Дня міста-курорту, 21 червня 2020 року о 14.00, у музеї міста-курорту Трускавця розпочинає свою виставкову роботу мистецько-документальний проєкт «Молитва до Митрополита. Софія», куратором та презентатором якого виступає львів’янка Олена Білоус. Проект має на меті привернути увагу до визначної історичної постаті графині Софії з Фредрів Шептицької (1837–1904) – письменниці, художниці, дружини графа Івана Шептицького (1836–1912), матері, яка подарувала нашому народові доброго Пастиря і духовного провідника, майбутнього Главу Греко-Католицької Церкви – Великого митрополита Андрея Шептицького (1865–1944) та архимандрита Унівської лаври, священномученика Климентія Шептицького (1877–1939).

Фрагмент виставки. Портрет Софії Шептицької. Автор Василь Заблоцький, 2019
Фрагмент проєкту “Молитва до Митрополита. Софія”, Трускавець, 2020

В останні дестиліття вийшло друком декілька вагомих видань, що розкривають літературний талант Софії Шептицької, а саме її спогади «Молодість і покликання о. Романа Шептицького» (Львів,1994) та «Графиня Софія з Фредрів Шептицька. Твори» (Львів,2004), яким завдячуємо поверненню цього імені в історію української літератури. Виставка, яка буде представлена у залах музею міста-курорту Трускавця, репрезентуватиме цей проєкт для широкого загалу. В проєкті зібрані унікальні твори сучасних митців, які у різножанрових композиціях відтворили образ графині Софії Шептицької, меморіальні світлини Софії та її родини, що відкрили для себе шляхетну вдачу цієї жінки. Над створенням мистецької колекції працювали знані львівські митці, а саме Петро Сипняк, Оксана Тріска-Романів, Тарас Лозинський, Володимир Богуславський, Остап Лозинський, Василь Заблоцький, Віталій Гайдар, Теодозій Салій, Вікторія Шатковська, Любов Лебідь-Коровай, Олександр Гончарук, Марія Гупало,   Адріан Косо, Левко Микитич, Віктор та Наталя Проданчуки, які завітають до Трускавця на чергову презентацію проєкту.  Проєкт вже гостював у кількох локаціях, останньою з них був ДІКЗ «Нагуєвичі».

Фрагмент проєкту "Молитва до Митрополита. Софія", Трускавець, 2020
Фрагмент проєкту “Молитва до Митрополита. Софія”, Трускавець,2020