Від “шляхетського гнізда” через графський маєток до Санктуарію

Храм і музей на честь Праведного Андреяі Блаженного Климентія Шептицьких, 13.09.2020

В продовження пізнання головних героїв мистецького проекту «Молитва до митрополита. Софія», що на сьогодні перебуває в музеї міста-курорту Трускавця, в співпраці з куратором виставки Олени Білоус та за підтримки Відділу культури і міського голови Андрія Кульчинського, ми здійснили неблизьку мандрівку  слідами родини Шептицьких.

Відбувши Службу Божу в селі Прилбичі на Яворівщині, малій батьківщині митрополита Андрея Шептицького, ми відвідали родинний музей при церкві на честь Праведного Андрея та Блаженного Климентія Шептицьких, де прослухали чудову і захоплюючу екскурсію від Надії Королевич, художнього керівника Народного Дому села. Побували і в  старій помісній греко-католицьку церкві, в якій відслужив свою першу літургію майбутній митрополит, але яка в конфесійному конфлікті на початку 1990-х передана православній громаді.

Каплиця-усипальниця родини Шептицьких, 13.09.2020

На околиці села ми відвідали усипальницю родини Шептицьких, де знаходиться поховання Софії Шептицької, поряд з іншими членами родини, а також занедбаний римо-католицький костел Пресвятої Трійці в селі Терновиця (Брухналь), парафіянами якого були батьки Андрея Шептицького та в якому він був охрещений. Парадокс: в римо-католицькій родині вихований майбутній митрополит української греко-католицької церкви?!

Римо-католицький костел Пресвятої Трійці в селі Терновиця, 13.09.2020

Згодом ми переїхали в родинний маєток села Вишня (в минулому Бенькова Вишня), де народилася Софія Фредро, матір митрополита, що в свою чергу народила семеро синів Шептицьких, з яких двоє – великі служителі греко-католицької церкви. Тут ми прослухали захопливу екскурсію залами маєтку від Олени Білоус, яка намагається всілякими силами привернути до нього увагу суспільства із збереженням як національної спадщини Галичини.

Графський маєток родини Фредрів у с. Вишня, 13.09.2020

А на завершення ми всі отримали умиротворення у костелі Успіння Пресвятої Богородиці, що в Рудках, де нас гарно і привітно зустрів  отець цієї стародавньої святині, провівши нам екскурс в минуле костелу та парафії, а також чудотворного образу Богородиці  та усипальницею в підвалах костелу, де похований батько Софії Олександер Фредро, відомий на той час граф.

Костел Успіння Пресвятої Богородиці, що в Рудках, 13.09.2020

Всі щасливі, духовно та культурно збагачені, повернулися додому! Дякуємо Богу та всім причетним за такий благословенний день!!!