“МЕСНИК З КУРОРТУ ТРУСКАВЕЦЬ”, або як ГЕРОЙ ЖИТТЯ СТАНЕ ГЕРОЄМ ФІЛЬМУ

Дискусійний клуб з обговорення прєкту художнього фільму
Дискусійний клуб з обговорення прєкту художнього фільму "Месник з курорту Трускавець", 12.03.2020

В пам’ять про трускавецького героя, референта СБ ОУН Дрогобицького проводу, Романа Різняка – «Макомацького»  12 березня 2020 року в музеї міста-курорту відбулась цікава зустріч. В день народження Романа  було здійснено засідання дискусійного клубу, де обговорювали проєкт художнього фільму «Месник з курорту Трускавець». Головними учасниками обговорення були режисер Борис Савченко, художник-постановник Євген Стрілецький та автор ідеї Олег Карпин.  Розкрито головну мету, а також стилістику майбутнього фільму. Дискутували з присутніми про важливість зображення протистоянь ідеологій.

Дискусійний клуб з обговорення прєкту художнього фільму “Месник з курорту Трускавець”, 12.03.2020

Борис Савченко говорив про те, що одним із завдань даного фільму  є показати формування сильної особистості та обставин, що сприяли розвитку героїчних якостей людини. При створенні фільму будуть орієнтуватись на молодіжну аудиторію, котра складає основу глядацьких залів в кінотеатрах. Для того, щоб привернути увагу молодих людей важливим є  застосування сучасних засобів кінематографії.

Велась розмова про складність вибору локацій для зйомок, зважаючи на сучасні зміни в архітектурі Трускавця. Обговорювались можливі варіанти вирішення такого важливого аспекту для художнього кіно.

Присутні пані та панове висловлювали свої думки стосовно того, що фільм не документальний, а художній. Говорили про своє бачення певних моментів із життя Макомацького та доцільність їх висвітлення у фільмі.

Беручи участь в обговоренні проєкту, гості музею висловлювали подяку за те, що вирішено зберегти пам’ять про трускавчанина не тільки в легендах, піснях та поезіях, а й у кіномистецтві.

Такий формат зустрічі дозволив згадати цікаві факти про Романа Різняка та вшанувати його ім’я покладанням квітів до пам’ятного знаку, а також  вчергове звернути увагу на складні умови в яких жили наші предки та їхню боротьбу за вільне життя.