Запрошуємо до участі у роботі конференції (програма)

Музей міста-курорту Трускавця

Музей міста-курорту Трускавця Відділу культури ТМР, з нагоди 190 роковин курорту Трускавець, 13 червня 2017 року проводить історико-краєзнавчу науково-практичну конференцію  «Трускавець в контексті галицького триміста: історія, перспективи».

Конференція відбудеться 13 червня  2017 року в приміщенні музею  міста-курорту Трускавця  за адресою: майдан Січових Стрільців,2. Реєстрація  о 10-00.

Контактні телефони оргкомітету: музей міста-курорту – (247 )5-22-37, Галина Коваль – 0963890309, galmus30@gmail.com

Програма роботи конференції

10.00 – 10.30Реєстрація учасників конференції; брейк-кава

10.30 – 11.00 – Відкриття та привітання учасників конференції; презентація спецвипуску «Східноєвропейського історичного вісника» за матеріалами конференції «Трускавець в контексті галицького триміста: історія, перспективи»

11.00 – 13.00 – Пленарне засідання (І частина)

РЕГЛАМЕНТ:

Доповідь на пленарному засіданні до 20 хв., виступ у дискусії до 5 хв.
Головує
директор музею містакурорту Галина Коваль

Доповідачі:

Леонід ТИМОШЕНКОкандидат історичних наук, професор кафедри давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін, декан історичного факультету ДДПУ ім. Івана Франка.

Тема доповіді: «Давній Трускавець (XVпочаток ХІХ ст.): підсумки та перспективи дослідження»

Леся СМУТОК, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії; Ігор СМУТОК, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін ДДПУ ім. Івана Франка.

Тема доповіді: «Соціальна структура населення XVIXVIII ст. на прикладі Дрогобича, Борислава та Трускавця»

Юрій СТЕЦИК, кандидат історичних наук, доцент кафедри давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін ДДПУ ім. Івана Франка, докторант ЛНУ ім. Івана Франка.

Тема доповіді: «Протоколи візитацій перемишльських унійних єпископів як джерела до вивчення історії церков с. Трускавець (друга половина XVIII перша половина XIX ст.)»

Микола ГАЛІВ,  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії України, вчений секретар Вченої ради ДДПУ ім.  Івана Франка.

Тема доповіді: «Шкільництво Трускавця у ХІХ на початку ХХ ст.»

Володимир ГАЛИК,  кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії, заступник декана історичного факультету з наукової роботи та міжнародної співпраці, докторант ДДПУ ім. Івана Франка.

Тема доповіді: «Листи до Івана Франка із поштових скриньок Дрогобича, Трускавця і Борислава як джерело до вивчення життя та багатогранної діяльності вченого»

Микола ПОСІВНИЧ, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України

Тема доповіді: “Політичний портрет Василя Біласа і Дмитра Данилишина

Василь ІЛЬНИЦЬКИЙ, доктор історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії України ДДПУ ім. Івана Франка.

Тема доповіді: «Історичний портрет працівника Служби безпеки ОУН: відомий та невідомий Роман Різняк-«Макомацький».

13.00 – 13.30 – Екскурсія центральною частиною міста-курорту

13.30 – 15.00 – Перерва на обід

15.00 – 17.00 – Пленарне засідання (ІІ частина)

Доповідачі:

Євген КОНДРАТЮК, гідрогеолог ТзОВ “Фірма Т.С.Б.”, Трускавець-Помірки

Тема доповіді: Від соляного промислу до цілющої Нафтусі (історичний огляд вивчення мінеральних вод курорту Трускавець та околиць

Володимир КЛАПЧУК, завідувач кафедри готельно-ресторанної та курортної справи, доктор історичних наук, кандидат географічних наук, професор

Тема доповіді: Становлення курортуТрускавець” (до 1939 р.)

Богдан ЛАЗОРАК,  кандидат історичних наук, доцент кафедри давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін ДДПУ ім. Івана Франка, молодший науковий співробітник музею «Дрогобиччина» та Юрій Вовк, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту та адміністрування ДДПУ ім. Івана Франка.

Тема доповіді: «Статут і фінанси акціонерної спілкиТрускавецьПомярки” (1886 – 1899 рр.): за матеріалами родинного архіву графа Адама Сапіги»

Леся ХОМИЧ, провідний спеціаліст Науково-дослідної лабораторії археології та краєзнавства Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, молодший науковий співробітник музею «Дрогобиччина»

Тема доповіді: «Бруно Шульц і Трускавець»

Руслана ПОППкандидат історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії України ДДПУ імені Івана Франка