З робочим візитом до ДІКЗ «Нагуєвичі»

706
Колектив музею в гостях у ДІКЗ
Колектив музею в гостях у ДІКЗ "Нагуєвичі", 8 серпня 2017

Цими днями ми, працівники музею міста-курорту Трускавця, з робочим візитом відвідали літературно-меморіальний музей та садибу Івана Франка, де нас гостинно прийняв директор Заповідника, п. Богдан Лазорак. На спільній бесіді були обговорені можливі у співпраці цікаві проекти, які б поєднали Трускавець та Нагуєвичі, в плані збереження та популяризації історико-культурної спадщини обидвох туристичних об’єктів та загалом Дрогобиччини.

Підписання угоди про співпрацю між музеями, 8 серпня 2017
Підписання угоди про співпрацю між музеями, 8 серпня 2017

Історико-мистецьке та туристичне  партнерство між нашими музейними інституціями є дуже доречним і необхідним, а спільно реалізовані проекти підсилять увагу до історико-культурної спадщини Дрогобиччини та її відомих постатей, які прославляли та засвітили  її у світовій історії.

Огляд експозиції музею з директором  Богданом  Лазораком, 8 серпня 2017
Огляд експозиції музею з директором Богданом Лазораком, 8 серпня 2017

Звертаючи свою увагу зокрема до нашого безпосереднього героя Івана Франка, то часточка його славного життя також була пов’язана з Трускавцем та його мешканцями, серед яких у нього були навіть друзі, що відвідували його як в Нагуєвичах, так і у Львові. До Трускавця Іван Якович часто приїжджав читати свої лекції для членів читальні товариства «Просвіта», а також мав тут літературні зустрічі з поетесою Уляною Кравченко (Юлія Шнайдер), яка певний час вчителювала у Трускавці.

Огляд експозиції музею з директором  Богданом  Лазораком, 8 серпня 2017
Огляд експозиції музею з директором Богданом Лазораком, 8 серпня 2017

А в своїй повісті “Лель і Полель” (1887) Франко назвав Трускавець “Золотодайною Колхідою на Благословенному Підгр’ї”, що визначає потужну сутність нашої благодатної місцини, що зветься Трускавцем. На той час, у 80-х роках ХІХ ст., Іван Франко часто організовував туристичні мандрівки для студентів прикарпатською місцевістю, ставши водночас засновником ближнього туризму на Прикарпатті.

Директор ДІКЗ "Нагуєвичі" Богдан Лазорак та директор музею міста-курорту Трускавця Галина Коваль, 8 серпня 2017
Директор ДІКЗ “Нагуєвичі” Богдан Лазорак та директор музею міста-курорту Трускавця Галина Коваль, 8 серпня 2017

Продовжуючи справу Івана Франка, на спільній нараді в Нагуєвичах, директором ДІКЗ «Нагуєвичі» Богданом Лазораком було подано пропозицію щодо впровадження туристичних мандрівок з Трускавця до малої Батьківщини нашого славного земляка гужовим транспортом, заразом проводячи ознайомлення туристів з Дрогобицьким краєм. Оскільки традиція таких мандрівок фіакром з Трускавця до довколишніх міст та туристичних об’єктів вже існувала в кін. ХІХ ст.- поч. ХХ ст., то відродити ближній туризм такого роду було б доречним, як і програми відпрацювання нових маршрутів, зокрема до ДІЗ “Нагуєвичі”.

Колектив музею міста-курорту в гостях у ДІКЗ "Нагуєвичі", 8 серпня 2017
Колектив музею міста-курорту в гостях у ДІКЗ “Нагуєвичі”, 8 серпня 2017

Для відродження та реалізації цього проекту важливим буде вивчення давніх туристичних маршрутів із врахуванням сучасних можливостей та технологій…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here