Війна в Україні триває вже вісім років, але 24 лютого 2022 року розділило життя родини художника Володимира Яницького на два періоди: життя до війни та під час війни. Всі вони разом з того лютневого дня активно допомагали військовим та цивільним. Зрештою, 5 квітня творча сім’я разом з батьками все ж виїхали з рідної домівки на Донеччині до Волинської області. Трішки звикнувши до нового міста, почали знову малювати. Звісно, творити в умовах війни складно, бо для людини з вадами зору дуже важливо мати правильно облаштоване робоче місце. Але навіть за таких обставин ніколи не зупинявся творчий потік митця, тільки тематика картин дещо стала відрізнятись. До війни це були картини більш позитивні, де тварини, де краса рідного краю, де жіноча краса, зараз Володимир підсвідомо переносить реалії війни у свою творчість. Всі роботи наповнені емоціями людей, які живуть у війні.
Який шлях було пройдено художником Володимиром Яницьким до війни? Митець народився у 1971 році в місті Курахове. Маючи проблеми із зором (інвалідність з дитинства), отримав професію масажиста. Але поганий зір не став перешкодою на шляху до досягнення його мрії стати художником. «У своїх роботах я намагаюся наочно показати, що все можливо, було б бажання! Просто потрібно бути впевненим і вірити у власні сили!» – так Володимир Яницький говорить про свою творчість і на сьогодні він є переможцем багатьох українських і міжнародних конкурсів, має персональні виставки.
Виставки у 2021році:
– Всеукраїнська виставка «Створюючи красу» м. Київ «Будинок художника»;
– Міжнародна онлайн виставка GalleryLazArt “Вода — це життя” (Туреччина);
– Персональна виставка у Меморіально музеї-садибі В.І. Немировича-Данченка та М.О.Корфа;
– Донецький обласний художній музей колективна виставка до дня Незалежності «Схід: рівень свободи»;
– Персональна виставка м. Курахове;
– Другий Всеукраїнський трієнале “НЮ-АРТ” в рамках творчого проєкту-конкурсу “АRT-NOVA”.
Виставки у 2022 році:
– Художня виставка “Країна митців” (м. Київ, Будинок художника);
– “Разом до Перемоги” онлайн виставка-марафон робіт Художників Світу та Світла;
– Персональна виставка “Врятоване мистецтво” (Городищенська громада, Волинська область);
– Благодійна виставка-продаж «Евакуйоване мистецтво» Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки.
А тепер відбудеться представлення робіт Володимира Яницького у Музеї міста-курорту Трускавця. Відкриття благодійної виставки-продажу «Врятоване мистецтво» відбудеться 15 вересня о 16.00. Протягом десяти днів експонування цієї виставки митець через свої картини хоче донести свою життєву позицію – за будь-яких обставин потрібно залишатися людиною та гідним представником своєї нації .