18 квітня 2018 року, в музеї міста-курорту Трускавця відбулася зустріч з львівським істориком, викладачем Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського Андрієм Совою, який провів розповідь-презентацію за темою «Десять цікавих фактів з життя Івана Боберського». Постать Івана Боберського не є надто відомою в українській історії, проте вагомою в утвердженні фізичної культури виховання української нації.
Український педагог, фундатор, теоретик і практик української національної фізичної культури, організатор сокільничо-січового руху, автор підручників і назви організації «Пласт», голова товариства «Сокіл-Батько», член Бойової управи і четар УСС – був нашим земляком, бо народився 14 серпня 1873 року в селі Доброгостові Дрогобицького повіту і був сином місцевого пароха церкви св. Миколая.
Дізнатися про вагому людину в спортивному житті Галичини кін. ХІХ – поч. ХХ ст. захотіли місцеві краєзнавці, трускавецькі пластуни та найменші вихованці спортивно-юнацької установи «Спортовець»…
Львівський науковець Андрій Сова вже багато років займається дослідженням створення та діяльності спортивно-юнацьких організацій Галичини, що діяли на початку ХХ ст.
Ці пошуки привели його до постаті Івана Боберського, які він оформив у потужну монографію «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортивної традиції» в співавторстві з Ярославом Тимчаком.
Ознайомитися з книгою та тематичними листівками отримали слухачі розповіді-презентації, яку компактно та пізнавально провів історик Андрій Сова про нашого знаного земляка Івана Миколайовича Боберського, ім’я якого носить Доброгостівська ЗСШ І-ІІІ ступенів, що на малій батьківщині батька фізичної культури та тіловихованння.