Поезія і гра. Музей і розваги. Пан-флейта і цимбали. Читач і слухач. Музейниця і творчиня ігор. Різні тандеми діяли під час вечора інтимної лірики «Кохання по-трускавецьки», що відбувся 22 березня в Музеї міста-курорту Трускавця. Гостей вечора в першому залі оголені силуети на картинах зустрічали, а в другому залі їх оголені почуття авторів чекали. Запрошені майстри слова представили художні твори, в яких намагалися безмежне кохання вмістити на аркушах паперу. Але ця енергія світлих почуттів виривалась та наповнювала зали музею. Слухачі знайомились із творами Василини Кріль, Світлани Колодій, Ярека Барана, Оксани Щерби, Василя Лялюка, Ірини Шевчук, Оксани Фендак, Олени Пахольчук, Лесі Тищенко, Тетяни Татомир, Надії Гірько. Їхні тремтливо-ліричні слова залишали відбиток ніжності у кожному серці.

Директорка музею Галина Коваль, організувавши такий прекрасний вечір, намагалась розкрити на максимум особистість кожного автора, а тому складалось таке враження, що це зустріч давніх друзів. Тут кожен прагнув розкрити своє «написане на папері серце».

Урізноманітненням творчого вечора стала презентація деяких художніх творів запрошеними читцями. Прозовий твір Василя Лялюка продекламували Ольга Фединяк та Микола Іваник, а поезії Олени Пахольчук – Уляна Федишин з Харкова.

Цікавою частиною заходу став квест «Лірика музейних фондів», що створила та реалізувала Надія Гірько. Завдяки різним питанням на тему кохання, яка не залишає байдужим нікого, глядачі стали активними учасниками весняної події. Прекрасним стимулом для всіх слугували подарункові сертифікати для трьох переможців гри, тому учасники заповзято виборювали право отримати гарні музейні дарунки.

Без музики такий вечір був би недовершеним, адже кохання і музика діють в особливому неосяжному тандемі. Андрій Мацьків, викладач Бориславської школи мистецтв, виконував на кількох інструментах відомі композиції світової музики, підтримуючи ліричний настрій всіх присутніх.

На дві години гості музею забули про повсякденні турботи, знаходячись «в полоні» її величності поезії. Уявлялось часом, що автори перед глядачами квітами стали. Хтось свіжий молодий пуп`янок, хтось розкривається з обережністю, а хтось сміливо своїми пелюстками до людей повертається. Разом вони створили яскравий букет, де кожна квітка пам’ятала про своє головне завдання- квітнути!

Курищук Марія, наукова працівниця Музеею міста-курорту Трускавця