«Живописав дім цей я, Модест Сосенко» – фрагмент напису в храмі у Підберізцях, що на Львівщині. Відвідавши цю церкву, ви зможете насолодитись настінними розписами Модеста Сосенка, котрий є одним із найяскравіших українських митців початку ХХ століття. Ім’я відомого художника, новатора, працівника Національного музею у Львові напряму пов’язане з митрополитом Андреєм Шептицьким, завдяки якому молодий художник здобув освіту.
Донедавна можна було споглядати за роботою рук митця і у Славську, в церкві Успіння Богородиці. Але на сьогодні там безжально знищено всі настінні розписи Сосенка і його учня Юліана Буцманюка. Священник і громада самовільно розпочали ремонт, незважаючи на переконання представників єпархії та пояснення мистецтвознавців.
Саме цій прикрій ситуації присвячено виставку «Славське. Знищені розписи Сосенка». У музеї міста-курорту Трускавця, 30 листопада, відбулось відкриття даної фотовиставки.
Автори її Євген Булавін (власник кав’ярні-галереї «Штука»), Оксана Бойко, Сергій Леонов і Тетяна Казанцева («Школа архітектури Львова») зробили фото розписів Модеста Сосенка і Юліана Буцманюка за кілька днів до їхнього знищення. Під час відкриття Євген Булавін та Тетяна Казанцева з хвилюванням розповідали про свої роботи, про свій жаль за втраченими автентичними стінописами. Виставка – ще одна спроба звернути увагу громадськості до цього прецеденту та до збереження культурної спадщини українського народу загалом.
В цей останній день осені велись розмови не тільки про втрачене, а й про вдало збережене, тобто про курортні вілли Трускавця. На замовлення «Школи архітектури Львова» для її шанувальників було організовано пішохідну мандрівку містом-курортом.
Проводила екскурсію Галина Коваль, директор музею, детально розповідаючи про цікаві архітектурні об’єкти Трускавця.
Як результат і львівські гості, і трускавецькі краєзнавці під час мандрівки отримали справжню естетичну насолоду та потрібний багаж знань про архітектурний спадок міста.