
Одного дня на проведеному вечорі «Життєва мудрість крізь призму споминів Олекси Пристая» гості музею міста-курорту дізналися про дві великі людини в українському літературному світі, що мають безпосередню дотичність до Трускавця.

Це о. Олекса Пристай, трускавчанин, автор книги-споминів «З Трускавця у світ хмародерів», виданої в США, де отець перебував в еміграції, а також його правнука Тараса Прохаська, відомого письменника сучасності, автора багатьох книг та дописів інтернет-видання «Збруч», що прибув до Трускавця з Івано-Франківська на вшанування ювілейної дати свого прадіда.

В першій частині вечора було представлено життєвий шлях нашого славного земляка о. Олекси Пристая та його єдиного, проте безцінного твору для краєзнавців і трускавчан, зокрема, книги-мемуарів «З Трускавця у світ хмародерів», виданої в 4-х томах в 1933-1937 роках у далекому Нью-Йорку.

Популярність твору визначалася в першу чергу тим, що декілька разів він перевидавався в Америці, тому, мабуть, і в деяких трускавчан ці книги є у власних бібліотеках, які передавалися із-за океану.

Театралізація одного з епізодів книги–споминів О. Пристая, виконана працівниками музею та його прихильниками від громади міста (Любов Константинова, Ігор Ліщинський, Іван Положовець, Богдан Фединяк та Володимир Грех), викликала неабияке зацікавлення аудиторії.

А в епоху часів Олекси Пристая кін. ХІХ-поч. ХХ ст., нам допомогли ввійти бойківські мелодії етногурту «Цюхів Верх» ДШМ ім. Р. Савицького, під вмілим керівництвом Ореста Баб’яка та бандурист Назар Савчак з українською народною піснею «Наступає чорна хмара», керівник Леся Баб’як.

В другій частині вечора на гостей чекала цікава творча зустріч з правнуком о. Олекси Пристая, неординарним та глибоко філософським письменником сучасності Тарасом Прохаськом, який суттєво доповнив наші знання та знання аудиторії про свого прадіда, а нашого славного земляка. Та, звісно, поділився своїми думками про історичний та літературний світи…

По завершенні вечора, до пам’ятного знаку О. Пристаю, встановленого з нагоди 150 річчя біля обійстя родини Пристаїв, покладено квітковий кошик в пошану за прославу Трускавця.