Казкове дійство «Ніч у музеї» святковому місту подарував музей міста-курорту Трускавця… Коли вечірні сутінки огорнули місто, на терасі музею залунали мелодії всесвітньо відомих музичних творів у виконанні оркестру музичних інструментів «Люкс-бенд». Насолоджуючись виступом музикантів, гості вечора мали нагоду ближче ознайомитись із архітектурними принадами старовинної будівлі музею та взяти участь у майстер-класах, що проходили на терасі. Згодом директор музею Галина Коваль, котра виконувала роль пані Розвадовської (власниці вілли «Саріуш», де знаходиться тепер музей), запросила всіх гостей всередину приміщення, де і було офіційно розпочато захід, з привітань міського голови Андрія Кульчинського зі святом Дня міста.
Для багаточисельних гостей дійства були проведено цікаву імпровізовану екскурсію (Любов Константинова, науковий працівник музею) з історії Трускавця. І вже на самому початку відвідувачів чекала зустріч з управителем камерального трускавецького маєтку п. Юзефом Міцевським, який до середини ХІХ ст. мав прямий стосунок до облаштування курорту, про що і розповів зацікавленим екскурсантам ( Іван Положовець, музейний поціновувач).
Коли мова зайшла про розвиток курорту у 30-ті роки вже ХХ століття, до екскурсовода приєдналась група учнів факультативу «Мій Трускавець. Кліо» зі своїм керівником п. Олександром Байдацьким. Емоційно та змістовно вони подали матеріал про урочище Помірки, як зону літнього відпочинку та розваг в 30-х рр. ХХ ст.: музей природи ім. Емми Ярош, відпочинковий комплекс з басейном та завершили свій виступ під мелодію Скорика, у виконанні юної скрипачки Аліни Лепак.
Через деякий час відвідувачі мали змогу познайомитись із війтом Трускавця з багаторічним стажем Іваном Біласом (Ігор Ліщинський, краєзнавець). Він розповів присутнім про життя та побут трускавчан сер. ХІХ- поч. ХХ ст., звернувши увагу на їхню чесність, працьовитість та побожність. На завершення екскурсії музеєм відвідувачі довідались про розвиток міста-курорту за роки незалежної України та про сьогодення Трускавця.
Далі було проведено атмосферну екскурсію в «Повстанській криївці», де присутні прослухали історію виникнення перших криївок в Західній Україні, їхні різновиди та діяльність, а також найбільший акцент екскурсовод (Ольга Фединяк, зберігач фондів музею) зробила на створенні підпільного парламенту воюючої України – УГВР, його роботу і склад керівництва, а також на святкуванні державних і релігійних свят у повстанській армії і особливу увагу було звернуто на день, коли приводилися до присяги повстанські відділи. Текс присяги зачитував хлопець-повстанець, роль якого виконував Богдан Фединяк, учень 9-Б класу СЗШ №2, а відповідних музичних барв додали повстанські пісні у виконанні Андрія Сливки, студента І курсу Дрогобицького музичного коледжу.
Після завершення тематичної екскурсії в «Повстанській криївці» всіх було запрошено у виставкові зали музею, де відбулось відкриття мистецької виставки «CON ANIMA» трускавецької художниці Наталії Поліщук. Вже там прозвучала пісня «Про Нафтусю» у виконанні Галини Коваль та Оксани Чіпак, яка також виконала нову пісню «Завари каву…»
Продовжуючи дивувати, пані директорка запропонувала гостям музею театралізовану прогулянку курортною долиною. Не зважаючи на пізню годину, люди з ентузіазмом слухали екскурсію курортним парком «У сяйві зірок». Прикрашали розповідь мелодії оркестру, котрий вигравав у музичному павільйоні чудові мелодії, продовжуючи давню традицію курорту – розваги для курортної публіки. Цікавою для екскурсантів була зустріч із архікнязем Карлом Людовіком (Андрій Юркевич, керівник молодіжного театру «Альтер») та панною Софією (Марія Курищук, лектор-екскурсовод музею), котрий завітав в сучасний Трускавець із ХІХ ст. ( 1853 рік – офіційний візит архікнязя для ознайомлення з роботою оздоровниці).
Завершення нічної прогулянки проходило біля бювету мінеральних вод. Тут до трускавчан та відпочивальників вийшов ще один гість з минулого Теодор Торосевич (Володимир Грех, завгосп НВК «ЗСШ №2-гімназія») – відомий дослідник трускавецьких джерел та зокрема, хрещений батько «Нафтусі». А підсумковим акордом цього дійства став вихід хранительки легенд, котра розповіла одну із своїх чарівних історій «Про походження джерел» .
«…Ніч зірки посвітила… тихо так опівночі…» А із музею люди йдуть щасливі, гамірні та впевнені в тому, що Трускавець є місто-казка, яке має повітря, що дає їм життя і має гори, що є мрією кожного…