Фотографія фіксує вічність, на ділі будучи доказом того,
що все є лише коротка мить в очах вічності.
Елліот Ервітте
Коли у музеї експонуються фотовиставки, то мимоволі уявляєш себе на місці автора, звертаєш увагу на вдалі ракурси, на гру світла та уміння фотографа ловити особливий момент. В наш час це здається так легко, просто натиском пальця спробувати спіймати неповторну мить, а коли зароджувалось фотомистецтво, то потрібно було докласти багато зусиль, щоб створити хоча б одну фотографію. Виставка фоторобіт, яка нещодавно була відкрита у музеї, була створена з великим ентузіазмом та бажанням зберегти різноманітні моменти з життя, хоча фотообладнання того часу було складним і потребувало справжньої майстерності фотографа.
Автором представлених робіт є відомий український фотохудожник , кінематограф та етнознавець ХХ століття – Юліан Дорош. У його доробку є понад 12 тисяч унікальних кадрів про народне мистецтво Галичини. Юліана Дороша вважають одним із засновників Українського фотографічного товариства.
Презентувати творчість Юліана Дороша для трускавчан та гостей курорту приїхав автор та ініціатор Львівського фотомузею Роман Метельський. Розпочали із фотовиставки «Юліан Дорош: краса рідного краю», що експонує 27 чорно-білих робіт митця, які передають бачення світу через Юліанів об’єктив. Дані чорно-білі фотографії є позачасовими та викликають ностальгійні відчуття. Така виставка спонукає фокусуватись на зміст фото, не відволікаючись на колір.
Основною подією культурно-просвітницького вечора був показ фільму Юліана Дороша, якого ще також вважають першим українським кіномитцем Галичини. Стрічку «Біля джерел народної творчості» режисер зняв про гуцульських майстрів у кінці 60-х – початку 70-х років ХХ століття. Невідомий раніше фільм виявили на початку року у помешканні, де жив Юліан Дорош. Плівку із фільмом оцифрували, яка виявилася не озвученою. Пошуковці оформили фільм запальними гуцульськими мелодіями та презентували загалу. Фільм «Біля народних джерел» поєднує в собі кадри чорно-білі, які є основою фільму, а також кольорові кадри, що необхідні для передання неймовірної колористики рукотворних шедеврів.
Гості вечора із захопленням переглядали фільм та отримували естетичну насолоду від побаченого та почутого. З’явилось бажання ще більше пізнати особистість Юліана Дороша. Без сумніву, відлуння його таланту прозвучало гуцульськими мотивами в серці кожного, хто завітав у музей на відкриття виставки.