Голос теребовлянської землі від Марії Ворончак

«Спрагла пора», автор Марія Ворончак; полотно, акрил, 60Х80

Почути голос землі та пропустити його через своє серце – таким творчим кредом послуговується художниця з Теребовлі, що на Тернопіллі, Марія Ворончак, яка 3 травня 2018 року о 16 год., буде презентувати свою мистецьку виставку «Голос землі» у стінах музею міста-курорту Трускавця. Народжена в селі, голос землі вона чує з початків свого життя… що згодом лягло в основу її майбутньої творчої карми.

Марія Ворончак, автор художньої  виставки «Голос землі»
Марія Ворончак, автор художньої виставки «Голос землі»

Та все ж основні уроки  образотворчої грамоти мисткиня отримує в період навчання на художньому факультеті Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, який закінчила в 1995 році. І саме тут розпочалося формування глибинного розуміння мистецтва та художнього смаку.

«Соняшники», автор Марія Ворончак; картон, акрил, 70Х50

Під час навчання вона зацікавилася ліногравюрою, техніки якої  навчалася у відомого українського художника Петра Прокопіва. Після закінчення університету працювала керівником художньої студії в місті Теребовлі і викладачем рисунку та живопису в Теребовлянському училищі культури. Тоді ж і стає учасницею обласних художніх виставок зі своїми першими живописними полотнами. Перебуваючи у Австрії з 2001 року, пише та бере участь в групових міжнародних виставках, а також навчається в інституті славістики Віденського університету (2008-2011).

«Стара криниця», автор Марія Ворончак; картон, акрил, 70Х59,8

В 2011 рокі повертається в Україну та присвячує життя виключно мистецтву. Основна образотворча техніка – олійний та акриловий живопис. З 2015 року стає постійною учасницею всеукраїнських виставок, аз  2017  – членом Національної спілки художників України.

«Перший сніг», автор Марія Ворончак; картон, акрил, 49,7Х59,7

Художня виставка «Голос землі», яку представлятиме мисткиня у музеї міста курорту Трускавця, об’єднує частину творчого доробку, в якому авторка крізь призму кольорів, ліній та форм пропускає тонкі вібрації звучання невловимої музики земної тверді, що супроводжує нас від народження і до смерті. Голос землі ніжний і мелодійний у весняному хорі птахів і грізний у звуках літнього грому. У пересохлих криницях і джерелах він переходить на спраглий шепіт, а у вирубаних лісах – на стогін вирваного коріння…

«Гніздо», автор Марія Ворончак; картон, акрил, 80Х60

Почути голос землі і пропустити його через своє серце – це означає бути відповідальним за світ, в якому живеш. Відкриття 3 травня о 16.00. Запрошуємо!!!