ТРИПІЛЛЯ ЯК ОСНОВА УКРАЇНСТВА

649
Археологічна виставка
Археологічна виставка "ТРИПІЛЛЯ, СКАРБИ НАЦІЇ" в Музеї міста-курорту Трускавця, червень-грудень 2023

Довготривале експонування виставки «ТРИПІЛЛЯ. СКАРБИ НАЦІЇ»  в Музеї міста-курорту Трускавця сприяло залученню великої кількості людей до пізнання прадавньої культури.  Сім місяців у художній галереї музею від Громадського Об`єднання «Народний музей» (голова Діана Юркова) при підтримці БФ «КОЛО» ( голова Олександр Юрков) ця виставка дивувала містян та гостей курорту.

Археологічна виставка "ТРИПІЛЛЯ. СКАРБИ НАЦІЇ" в Музеї міста-курорту Трускавця, червень-грудень 2023
Археологічна виставка “ТРИПІЛЛЯ. СКАРБИ НАЦІЇ” в Музеї міста-курорту Трускавця, червень-грудень 2023

Відкриття виставки відбулось 16 червня 2023 року, модерувала його  директорка музею Галина Коваль, знайомлячи гостей заходу із новими партнерами у музейній справі. Цей день став початком цікавого періоду, під час якого наш музей став освітньою платформою, де хтось відкривав для себе трипільську культуру, а хтось по-новому пізнавав її через оглядання безцінних експонатів.

Відкриття виставки "ТРИПІЛЛЯ. СКАРБИ НАЦІЇ", червень, 2023
Відкриття виставки “ТРИПІЛЛЯ. СКАРБИ НАЦІЇ”, червень, 2023

Співпраця між Музеєм міста-курорту Трускавця та Благодійним фондом «КОЛО» продовжувалась:  надалі організовано акцію «Тиждень відкритих дверей у музеї», яка тривала з 14 до 21  серпня.  Протягом вказаного періоду музейні експозиції відвідало понад 800 осіб, що підтверджувало успішність акції .

Відкриття виставки "ТРИПІЛЛЯ. СКАРБИ НАЦІЇ", червень, 2023
Відкриття виставки “ТРИПІЛЛЯ. СКАРБИ НАЦІЇ”, червень, 2023

У вересні відбулась чергова подія, що дозволила глибше поринути у загадковий лабіринт археології. Завдяки сприянню Благодійного фонду «КОЛО» 25 та 26 вересня у виставкових залах  читав лекції Михайло Відейко, доктор історичних наук, археолог, відомий дослідник трипільської культури.  Аудиторія слухачів сформувалась різновікова, що урізноманітнювало діалоги із науковцем.

Зустріч з археологом Михайлом Відейком, вересень 2023
Зустріч з археологом Михайлом Відейком, вересень 2023

Протягом піврічного періоду на виставці «ТРИПІЛЛЯ. СКАРБИ НАЦІЇ» музейними працівниками було проведено велику кількість тематичних екскурсій. Найбільше таких екскурсій проведено для військових, які перебувають на лікуванні у Трускавці, та для дітей Трускавецької територіальної громади.

Робота виставки "ТРИПІЛЛЯ, СКАРБИ НАЦІЇ", серпень 2023
Робота виставки “ТРИПІЛЛЯ, СКАРБИ НАЦІЇ”, серпень 2023

Підбиваючи підсумки, можемо говорити про блискучий успіх виставки та надзвичайно плідну співпрацю Музею міста-курорту Трускавця та Громадського Об`єднання «Народний музей».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here