Продовжуємо традицію – збираємося у «Криївці»!!!

Проект музею міста-курорту Трускавця «Вечір у повстанській криївці», 23.08.2018. Світлина Олега Ворока

В рамках святкування Дня Прапора та Дня Незалежності в Трускавці, в музеї міста-курорту у вже традиційному проекті “Вечір у повстанській криївці” було реалізовано ряд цікавих дійств, приурочених цим визначним державницьким святам.

Спершу, а це було ввечері 23 серпня, було презентовано  виставку дрогобицької художниці Лідії Крипак-Уварової, яка представила своє мистецтво у різних творчих напрямках. Виставка з назвою «Лабіринт моєї душі» проникла в душі глядачів своєю витонченістю (графічні роботи), пластичністю (рель’єфна пластика шкірою) та особистісністю (картинини, мальвані на стружці та річковому щебені). Тетяна Татомир, начальник відділу культури ТМР привітала Лідію Крипак з презентацією виставки малярства у Трускавці.  Детальну характеристику мистецтву малярки для присутніх подала старший викладач кафедри образотворчого мистецтва  Дрогобицького педагогічного університету ім. Івана Франка п. Жанна Ясеницька.  Душевними були слова про авторку виставки, сказані п. Тетяною Логвиненко, професором, доктором педагогічних наук цього ж вишу, що знає Лідію з дитинства.

Основним акцентом у програмі «Вечора у повстанській криївці» була імпровізована тематична екскурсія експозицією криївки, насичена інсценізаціями з повстанського життя. Основним інформатором з історії повстанського та криївкового руху, зокрема,  була Ольга Фединяк (зберігач фондів музею міста-курорту).

Урочисте прийняття Присяга вояка УПА відтворив Богдан Фединяк, учень НВК «ЗСШ №2-гімназія»; інсценізацію «В темряві» зіграли Георгіна Янів (зав. дитячим сектором НД), Володимир Грех (заступник директора НВК «ЗСШ №2-гімназія») та Галина Коваль (директор музею міста-курорту); спогади Марії Савчин, зв’язкової УПА, емоційно донесла до слухачів Марія Курищук (лектор-екскурсовод музею міста-курорту).

Концертна сторінка вечора була представлена співаною історією повстанського життя та борців за незалежність нашої країни. Мар’яна Кравчук (викладач вокалу ДШМ ім. Р. Савицького), іі учениця Єлизавета Кушнір, Андрій Сливка (студент Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського) та найменший учасник Віктор Тершак, учень ДШМ  (кер. Лідія Данило) радували нас своїми чудовими пісенними композиціями. В останньому пункті програми гості мали можливість переглянути художній фільм «Жива», в тему проведеного вечора.

«Вечір вдався на славу!», – відгукуються гості дійства.