Два виміри в історії Трускавця – дві виставки в музеї

З 19 травня і до кінця червня 2017 року, в час святкування 190 роковин курорту, в музеї міста-курорту Трускавця будуть експонуватися дві різні за жанром та однаково пізнавальні виставки, що стосуються історії та колоритної  природи нашого курорту. Одна з них – виставка графічних зображень від Львівського історичного музею “Курорт Трускавець та галицька літографія середини ХІХ ст.”, серед яких п’ять унікальних літографій з історії  трускавецького курорту та перших наочних зображень галицького села середини – другої половини ХІХ століття.

Інша – через об’єктив  трускавчанина  Петра Закусила  розкриває відпочивальникам та місцевим мешканцям  сучасний колоритний бальнеологічний курорт – місто здоров’я і краси, що носить назву “Трускавець очима романтика”, де основний акцент падає на мальовничу та багату на флористику природу самого Трускавця і околиць.

Сьогодні фотомитець Петро Закусило є одним із творців трускавецької фотоісторії, роботи якого в майбутньому будуть суттєво  доповнювати літературні дописи з минувшини нашого міста-курорту, як і сьогодні ми по-особливому цінуємо перші графічні літографії Трускавця 1854 року, авторства львівського художника А. Тітца, через які можемо споглянути на Трускавець якого вже нема, зокрема на будівлі, що характеризують першу хвилю архітектурної забудови курорту.

Оскільки, 19 травня 2017 року, трускавецькі музейники святкували своє професійне свято та в місті проходив фестиваль польської культури, до музею завітали представники влади та місцевої інтелігенції, краєзнавці та колеги-музейники з міста Борислава, а також гості з Республіки Польща, що знаходяться на відпочинку у Трускавці. Гостей презентації звеселили своєю музичною творчістю учні ДШМ ім. Романа Савицького Анета Підлужна та Роман Білинський, які прославили своє рідне місто чудовими і милозвучними піснями…