З краю, де квітне черемшина…

Виставка буковинського строю к.ХІХ-ХХ ст.

«Ніч у музеї»…  Таке цікаве культурне дійство щорічно дарує музей міста-курорту Трускавця мешканцям та гостям  міста в часі святкування дня народження курорту.  Музей  з  радістю зустрічає відвідувачів, котрі бажають у пізній час доби поринути в  історико-мистецьку атмосферу.

Екскурсія виставкою, проводить п. Микола Шкрібляк (директор учбово-методичного центру культури Буковини), 15.06.2019

Цього року  ця «Ніч…»  була присвячена буковинській культурі. Учбово-методичний центр культури Буковини презентував виставку національних буковинських строїв кінця ХІХ ст. – ХХ ст.  Виставка має назву «З краю, де квітне черемшина», що зумовлено тим, де були створені речі, які представлені для огляду в музеї. Буковина є краєм, що  описаний у легендах і звеличений у поезії, зігрітий любов’ю його жителів, завжди відкритий для всіх охочих пізнавати його глибини.  Це край, що за свою довгу етнічну історію зазнав впливу різних культур, що  також позначилось і на національному одязі.

Виставка буковинського строю к.ХІХ-ХХ ст.

Буковинський стрій характеризується різноманітністю геометричних та рослинних візерунків, також прикрашений вишивками, які гаптовані білою гладдю, дрібним хрестиком, штаповкою та крученим швом. Майстрині щедро використовували бісер, металеві блискітки, шовкові, срібні та золоті нитки.

Виставка буковинського строю к.ХІХ-ХХ ст.

На виставці представлено чоловічі та жіночі автентичні костюми, що кожним своїм елементом викликають захоплення у відвідувачів. Також є прикраси різного типу та способу виготовлення, що демострують майстерність буковинців.

Виставка буковинського строю к.ХІХ-ХХ ст.

Принадною частиною виставки є зразки буковинських килимів, оздоблених  стилізованим рослинним орнаментом. Такі килими характеризуються великими геометричними трояндами, які виділяються яскравими контрастними плямами на глибоко-чорному тлі.

Виставка буковинського строю к.ХІХ-ХХ ст.

Експонування цього «острівця буковинської культури” у музеї міста-курорту Трускавця  буде проводитись до кінця літа.  Тож пропонуємо завітати до нас та насолодитись різнобарв’ям   яскравої Буковини.