Бахчисарай у Трускавці. Віртуальне знайомство.

Відкриття фотовиставки
Відкриття фотовиставки "Палац в саду. Перлина Кримського ханства", 03.11.2019

«Мир вашому дому!»… Такими словами розпочалось знайомство із кримськотатарською культурою у музеї історії Трускавця.

З  благословенним  та  піднесеним  настроєм  проходила презентація в цей недільний день. Галина Коваль, директор музею , після вступного слова  запросила фотографів Ігоря Сальнікова та Вікторію Темну для презентування виставки  «Палац в саду – перлина Кримського ханства». Автори описали цікавий процес створення світлин, а також підкреслили важливість збереження палацу кримських ханів у Бахчисараї.

Автори виставки Ігор Сальніков та Вікторія Темна

Яскравою та емоційною частиною презентації була інтерактивна екскурсія Бахчисарайським музеєм-заповідником, що проводив Амет Бекіров, голова правління ГО «АРЕКЕТ». Захопливою розповіддю він причарував усіх присутніх, від чого з’явилось нестерпне бажання якнайшвидше відвідати український Крим.  А ще музей отримав подарунок від Амета Бекірова, що є одним із результатів його діяльності на теренах нашого краю, а саме книгу «Дрогобич. Інтеркультурний путівник».

Амет Бекіров проводить інтерактивну екскурсію

Доповненням до основної експозиції є творчі роботи художниці Романи Гончарук “Легенди Дрогобича і Криму”, що служать певною ілюстрацією до фольклорних та історичних творів, де поєднані символи Дрогобича та Криму.

Ще одним джерелом для пізнання давньої культури слугували представлені Культурним центром кримських татар «Ешиль Ада» зразки традиційної кримськотатарської вишивки, ляльки в національних костюмах, виконані жінками кримськотатарської громади Львова.

Фрагмент з відкриття виставки 03.11.2019

Святкове відкриття було прикрашене піснями про Україну, що виконували трускавецькі «зірочки» Строкова Анастасія, Вайда Юліана та Ямелинець Софія, викладач Мар’яна Кравчук. Гості вечора насолоджувались дитячим співом, маючи   спільну мрію про єдність країни.

Важливим  цей день в житті музею став також завдяки митцю Степану Пісьо, що передав у власність міста низку  робіт, що присвячені Трускавцю. А міський голова Андрій Кульчинський передав картини художника музею міста-курорту для постійного експонування.

Степан Пісьо, Андрій Кульчинський та Галина Коваль, 03.11.2019

Тож запрошуємо в художню галерею музею для детального ознайомлення з новими виставками, що будуть представлені до вашої уваги з 3 листопада до 15 грудня цього року.

Не втомлюємось повторювати, що музей міста-курорту Трускавця є живим музеєм, що підтверджується щоразу при відкритті нових виставок, при реалізації цікавих проєктів, а також вдячністю людей, котрі хоча б раз завітали до нас.

Світлини Ірини Бердаль-Шевчик