додому Новини ВИШУКАНІ ВОЛИНСЬКІ ВІЗЕРУНКИ

ВИШУКАНІ ВОЛИНСЬКІ ВІЗЕРУНКИ

Тетяна Ведмедюк, майстриня вишивки з Волині

Нещодавно Музей отримав надзвичайно гарний та естетично-вишуканий подарунок: вишиті картини, доріжку та рушничок від майстрині вишивки Тетяни Ведмедюк із Волині, яка вже традиційно після знайомства з нами в 2019 році, тішить своїми творчими подарунками музейну експозицію.
Тетяна Петрівна Ведмедюк– майстер вишивки. Народилася 10 січня 1979 року в невеликому, багатому історією містечку Ковелі, Волинської області, де і проживає сьогодні. Тетяна має доньку Місяць Мар’яну та сина Ведмедюка Дем’яна.

Тетяна Ведмедюк з родиною
Тетяна Ведмедюк з родиною
Навчалася у Волинському державному університеті імені Лесі Українки. Має дві вищі освіти: Психологія (рік закінчення 2001) та Фінанси (рік закінчення 2003). З 2002 року працювала на виробничій фірмі, пізніше – в громадській організації. З 2010 року почала професійно займатися вишивкою. У 2016 році в м. Ковелі відбулася перша виставка Тетяни Ведмедюк, де було представлено більше 40 вишитих хрестиком робіт. В той час проводилася робота з популяризації вишивки. Роботи вишивальниці мали на меті показати, що вишитий одяг може використовуватися щоденно та виглядати сучасно. У тому ж 2016 році розпочалося навчання Тетяни в Школі української вишивки у Львові, де опанувала старовинні техніки вишивки (мережка по сітці, настилування, вирізування, шов ретязь та безліч інших). Це дало поштовх вивчати традиційну вишивку як частину етнографічної спадщини українців.
Тетяна Ведмедюк з донькою
Згодом, разом із донькою Мар`яною Місяць, брали участь та організовували різні заходи, аби представити вишиті техніки і схеми та поширити знання про них. До прикладу, у 2019 році в Ковельській міській гімназії відбувалися Волинезнавчі історичні педагогічні читання, де Тетяна і Мар’яна представили колекцію робіт та наукову розвідку на тему «Дослідження традиційної вишивки в родині Косачів». Схожий захід пройшов і в Колодяженському літературно-меморіальному музеї ім. Лесі Українки, де, в колі педагогів, викладачів та науковців, вони представили свої дослідження щодо старовинних схем, зібраних Оленою Пчілкою та Ольгою Косач-Кривинюк та написали наукові роботи. У червні 2020 року відбувались V Всеукраїнські Косачівські педагогічні читання, в яких брала участь і сім’я вишивальниць. Такі заходи стали надзвичайно важливими для представлення досліджень про етнографічні здобутки родини Косачів. 24 лютого 2021 року, рівно за рік до початку війни в Україні, відбулася ще одна виставка Тетяни Ведмедюк в рідному Ковелі, присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки.
Експозиція робіт в музеї
Тетяна має власну колекцію вишитих сорочок, рушників, картин. Відтворює у своїх роботах старовинні схеми зі збірки «Українські народні узори», зібрані Ольгою Косач-Кривинюк задля популяризації вишивки та збереження нематеріальної спадщини України. Велика кількість вишитих робіт знаходяться як експонати в музеях України. А саме: Ковельському історичному музеї, м. Ковель, Волинської області; в Колодяженському літературно-меморіальному музеї імені Лесі Українки, Волинської області; в Музеї міста-курорту Трускавця, Львівської області; Мануйлівський літературно-меморіальний музей, смт. Козельщина, Полтавської області.
Експозиція робіт в музеї

З творчих подарунків Тетяни Ведмедюк оформлено невеличку тематичну виставку в експозиційному залі культури та побуту Музею міста-курорту Трускавця.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version