додому Безбар'єрність у музеї ШУКАЮЧИ РОЗУМІННЯ…

ШУКАЮЧИ РОЗУМІННЯ…

Інклюзивний мультимедійний простір в музеї "Зв'язок поколінь: від УПА до ЗСУ"

                                                           “Понад усе на світі – люди шукають людей”

                                                                                                      Сергій Мартинюк

Суха статистика подає дані про те, що в будь-якому суспільстві людей з інвалідністю в середньому 10 %, але в Україні ситуація інша, адже триває  війна, що має жахливі наслідки.  Ми маємо бути свідомі того, що є великий запит на організацію життя суспільства без бар’єрів. Люди з інвалідністю потребують розуміння, розуміння їхньої рівноправності з іншими, розуміння того, що інвалідність – це проблема суспільства, а не окремої людини. Важливим є розуміння того, що люди прагнуть бути залученими в життя. Тому не можна зволікати зі створенням інклюзивного простору, адже так ми формуємо важливі шляхи комунікації.

Презентація проєкту"Зв'язок поколінь: від УПА до ЗСУ", 07.10.2024
Презентація проєкту”Зв’язок поколінь: від УПА до ЗСУ”, 07.10.2024

Мотивовані такими думками, наша команда працівників культури вирішила діяти. Було реалізовано проєкт «Облаштування інклюзивного простору в Музеї міста-курорту Трускавця “Зв’язок поколінь: від УПА до ЗСУ”»,  він дозволив створити інтерактивний мультимедійний простір, що надає інформацію про період національно-визвольної боротьби ОУН-УПА у глибокому підпіллі та про російсько-українську війну і загиблих  воїнів Трускавецької Тг. Цей соціально-культурний проєкт отримав фінансування в рамках програми Українського культурного фонду  – Культура без бар`єрів» та реалізований командою  Відділу культури Трускавецької міської ради.

Презентація проєкту”Зв’язок поколінь: від УПА до ЗСУ”, 07.10.2024

Облаштовано інклюзивний простір для маломобільних груп населення, насамперед – воїнів ЗСУ та для постраждалих від війни. Складовими цього простору є мультимедійний стіл з тематичним контентом, сенсорний кіоск з інформацією про сучасну російсько-українську війну та книгою пам’яті загиблих воїнів Трускавецької Територіальної громади, а також телевізор для транслювання тематичних фільмів.

Презентація проєкту”Зв’язок поколінь: від УПА до ЗСУ”, 09.10.2024

Мультимедійний стіл містить 12 блоків: 1. Витоки збройної боротьби. 2. Провідники національно-визвольного руху.3. Територіальна та військова структура  УПА. 4. Присяга вояків УПА.  5. Криївки як форма конспірації.  6. Пропагандистська діяльність повстанців.  7. Повстанська криївка.  8. Роман Різняк – «Макомацький». Герой із Трускавця. 9. Спогади про криївкове життя.

  1. Слід в історії України. Підсумки боротьби. 11. Історії окремих криївок Трускавеччини. 12. Підбірка повстанських пісень.

Варто зауважити, що 7 блок – це відеоекскурсія експозицією «Повстанська криївка», що знаходиться у підвальному приміщенні музею, і завдяки цьому люди з інвалідністю зможуть віртуально побувати там, де відвідування фізично є неможливим.

Цей мультимедійний стіл сповна розкриває тему національно-визвольної боротьби УПА в глибокому підпіллі, для цього використано різні аудіовізуальні засоби, а також додано шрифт Брайля, що дозволить людям з порушенням зору відкрити потрібний інформаційний блок.

Проєкт «Зв’язок поколінь: від УПА до ЗСУ» сприяє меморіалізації національно-визвольної боротьби українського народу. Добрим прикладом є сенсорний кіоск, який містить три розділи: 1. Російсько – українська війна 2014 -2022.2. Російсько – українська війна 2022 -2024. 3. Книга пам’яті загиблих воїнів Трускавецької Тг.

Описані вище об’єкти проєкту були замовлені у київської фірми «3dcomlab» (ФОП Шишкін М.), і надалі успішно змонтовані в експозиції музею.

Презентація проєкту”Зв’язок поколінь: від УПА до ЗСУ”, 09.10.2024

Новий інклюзивний простір зробив комфортним перебування в Музеї міста-курорту Трускавця воїнів ЗСУ, що проходять лікування у Трускавці. Адже півтора року діє музейний проєкт «Відвідування Музею воїнами ЗСУ», під час якого музей відвідало понад 2000 захисників та захисниць України, що проходять лікування та реабілітацію у Трускавці, та для яких працівниками музею проведено понад 200 екскурсій, крім цього проводиться інтелектуально-розважальна гра «Сіль за смаком».

Презентація проєкту”Зв’язок поколінь: від УПА до ЗСУ”, 09.10.2024

Беручи до уваги те, що зріс запит на пізнання українцями власної історії, то можна стверджувати, що проєкт «Зв’язок поколінь: від УПА до ЗСУ» сприятиме поширенню знань про історію українського визвольного руху серед музейних відвідувачів та формуванню позитивного іміджу музею як сучасної інклюзивної установи. І що дуже важливо, буде вшановано не тільки загиблих героїв Трускавецької Тг, що віддали своє життя за мир і спокій в сучасній Україні, але й воїнів героїчного минулого.

Презентація проєкту”Зв’язок поколінь: від УПА до ЗСУ”, 07.10.2024

   Завдяки підтримці Українського культурного фонду у Музеї міста-курорту Трускавця організовано простір, де усунено бар’єри та пропагується єдність.

                                                  Марія Курищук, менеджер проєкту з наукових питань

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version