Цими днями світова українська спільнота та, зокрема, Дрогобиччина, в особливий спосіб вшанувала 161-у річницю з дня народження відомого всьому світові земляка – Великого Українця Івана Яковича Франка. Основні дійства, звісно, проходили в ДІКЗ «Нагуєвичі» та в Дрогобичі, де Міжнародний Фонд ім. Івана Франка вручав Премії своїм Лауреатам, серед яких був австрієць Міхаєль Мозер, якого напередодні музей мав приємність приймати у своїх стінах та ознайомити з історією нашого міста-курорту Трускавця.
До іменитої річниці готувався і Відділ культури Трускавця, організувавши акцію «Читаємо Франка: вільний мікрофон» в центрі міста. До події готувався і музей, який зібрав невелику, проте цінну кількість експонатів, зорганізованих у тимчасову тематичну виставку «Мій Франко», що на даний час експонується в холі музею міста.
Відгукнулися на пропозицію стати учасниками виставки, тобто передали свої особисті предмети на тимчасове експонування до музею, як трускавчани так і мешканці Дрогобича. Колоритний портрет Івана Франка невідомого автора, проте виконаного в Дрогобичі, передала родина Галини та Генадія Куликів з Трускавця. Колекцію прижиттєво виданої літератури Івана Франка передав на тимчасове експонування дрогобичанин, митець Василь Лялюк, серед яких безцінні «Акорди» (Львів, 1903) «Нарис історії українсько-руської літератури» (Львів, 1910) та «Мойсей» (1922) тощо.
Сучасним модерним вкрапленням виставки є мистецький твір Василя Лялюка «Галицький Прометей», що є вже власністю музею. Серед виставкових предметів також дерев’яний різьблений портрет Франка, подарований музею М. Біласа родиною Вайди з Дрогобича. Змістовно доповнила виставку колекція ювілейних значків присвячених Івану Франку, передана Людмилою Дехтяг, багатолітнім працівником культури в трускавецьких оздоровницях.
Запрошуємо оглянути та ознайомитися з виставкою «Мій Франко», що є частинкою окремих людей та родин Дрогобиччини, батьківщини Галицького Прометея Івана Франка.