4 березня о 16 годині 2021 року, в музеї міста-курорту Трускавця відбудеться відкриття мистецької виставки творчих робіт бориславчанина Павла Деленкевича. Як художник та викладач Львівського фахового коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша, Павло належить до представників львівської школи.
Павло Деленкевич отримав професійну мистецьку освіту у провідних українських вишах: Львівському державному коледжі декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша та Львівській національній академії мистецтв (викладачі Т. Драган, І. Стеф’юк). Працює в напрямку актуального живопису та художньої деревообробки. У сферу зацікавлень художника входить дослідження сакрального декоративно-ужиткового мистецтва, скульптура, дизайн та інсталяція. Мистецькі пріоритети: традиції та інновації, синтез давнього та сучасного.
Художник використовує авторську техніку воскового живопису в якій основним матеріалом є озокерит, часто є керівником дипломних проєктів своїх вихованців, бере участь в колективних виставках та пленерах. Міжнародний скульптурний пленер у місті Смолдзіно (Польща), 2009 р., колективна виставка до 135-річчя ЛДКДУМ ім. І. Труша у Львові, 2011 р., виставка творчих робіт художників-викладачів ЛДКДУМ ім. І. Труша у Львові, 2016 р. З нагоди святкування 160-річчя з періоду озокеритової лихоманки в Бориславі, створено проєкт «Бориславіт, озокеритова палітра», 2020 р. Експерименти художника, натхненні пандемією представлені проєктом «Рентгенографія», 2020 р. у Трускавці (художній музей М. Біласа). Павло Деленкевич є автором проєктів та реалізованих творів у храмах України, зокрема, іконостасні ансамблі, ікони та церковні меблі.
Від автора виставки: Ласкаво прошу до краю, де тече «Нафтуся», озера наповнені нафтою, а гори зліплені з воску. Природа формується віками, та гірський віск, з назвою озокерит, знаний нам лише з початку ХІХ століття. Проєкт «Метаморфоза» – це ілюстрація гіпотези про деструктивне перетворення залишків тварин та рослин. Художні роботи створені в техніці енкаустика, де сполучною частиною для фарб, використовую озокерит. Експозиція репрезентує переплетення кількох світів різночасової природи. Перший ми можемо бачити розглядаючи пейзажні мотиви. Інші світи, відтворені в напрямку абстрактного малярства, розповідають про минуле, заховане далеко під землею, та сучасні особливості регіону, які ще треба вміти розгледіти.
Запрошуємо всіх відчути запах природи та історії озокеритової лихоманки!