додому Новини Фотовиставка «Українці: слідами Христа» наблизить нас до Святої Землі…

Фотовиставка «Українці: слідами Христа» наблизить нас до Святої Землі…

В неділю, 23 квітня 2017, в музеї міста-курорту Трускавця розпочала просвітницько-пізнавальну роботу цікава та захоплива фотовиставка львівського журналіста, головного редактора газети «За Вільну Україну плюс» Богдана Вовка – «Українці: слідами Христа». Експонування фотовиставки в такій тематиці є дуже символічним в часі Христового Воскресіння та в світлий час  очікування Його Вознесіння. Одним вона допоможе збагатитись духовними чи історико-географічними знаннями, іншим допоможе пригадати те, що вже було побачене і відчуте, коли пощастило побувати на святій Землі та пройти слідами нашого Спасителя.

Ознайомлення духовенства з фотовиставкою, 23.04.2017
Ознайомлення духовенства з фотовиставкою, 23.04.2017

Боже Благословення на присутніх гостей та роботу виставки дав Владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії, який після Архієрейської Служби Божої в церкві св. Миколая, в священичому колі побував на презентації.

Благословення від Владики Ярослава Приріза для гуртківців «Мій Трускавець. Кліо» НВК «ЗСШ №2-гімназія», 23.04.2017

На відкриття виставки прибули друзі-однокурсники п. Богдана Вовка, журналісти – Ігор Паращак, трускавчанин, який працював у газеті «Трускавецкая здравница», згодом «Курортний вісник», а зараз головний редактор газети «Львівський залізничник», а також  Тарас Метик, дрогобичанин, політик, сценарист, автор п’єси «Нескорима» та сценарист майбунього фільму про Романа Різняка – «Макомацькогого».

Духовенство Самбірсько-Дрогобицької єпархії га чолі з Владикою Ярославом Прирізом (перший зліва) на відкритті виставки, 23.04.2017

Зрадів зустрічі з Богданом Вовком і В’ячеслав Умнов, місцевий історик, поет, адже вони колись разом працювали в сесійній залі Львівської обласної ради, будучи депутатами І демократичного скликання.

Гості відкриття виставки Богдана Вовка (перший справа) – Тарас Метик, Ігор Паращак, 23.04.2017

Розповідь автора фотовиставки п. Богдана Вовка про історію поломнмцтва українців на Святу Землю та становище жидів на укранських землях, як журналіста, була цікавою та пізнавальною. Побувавши чотири рази в Ізраїлі, йому вдалося зібрати в своїй колекції понад 14 тис. світлин, з яких 800 лягли в основу готової, але ще невиданої книги і тільки кілька десятків – в основу виставки, яка експонується на даний час у музеї міста-курорту. Чинна виставка «Українці: слідами Христа» стала можливою завдяки підтримці Львівської обласної державної адміністрації через конкурс проектів для громадських організацій, у якому серед переможців стала й ВГО «Союз Українок».

Виступ Ігора Паращака, головний редактор газети «Львівський залізничник», 23.04.2017

Через фотопогляд Богдана Вовка відвідувачі зможуть побачити увесь земний шлях Ісуса Христа, починаючи з Назарету з величним храмом Благовіщення, церкву Різдва Христового у Вифлеємі з Молочною печерою неподалік та Полем пастушків за Вифлеємом; достатньо представлені й любі серцю Ісуса Христа Галилея й околиці: Гора блаженств, де Спаситель виголосив Нагірну проповідь – квінтесенцію християнства; Тахба, де нагодовано двома рибинами й п’ятьма хлібами тисячі людей; Капернаум, Кана Галилейська (перше чудо з перетворення води на вино), Тверія, Йордан (з «відновленням» свого хрещення численними учасниками паломництва)…

Виступ В’ячеслава Умнова, історик, поет, 23.04.2017

Інший ракурс – монастирі Іудейської пустелі, ще один – найдавніше відоме місто Єрихон, Гора спокус, де сатана безуспішно спокушав Ісуса Христа (з висіченим у скелях грецьким монастирем), дерево Закхея, джерело і церква Єлисея… Ніби окремо стоїть гора Тавор або як її ще називають – Гора Преображення Господнього.

Втім, сама атмосфера тутешніх місць, приклади співжиття різних культур, навіть на побутовому рівні на кожному кроці перетворюються на предмет роздумів і співставлень для вдумливого паломника-мандрівника, який «вірить, не бачивши», але усе ж таки отримує змогу ще й побачити…

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version