ДІТИ І МУЗЕЙ

Музей міста-курорту Трускавця

А чи відомо вам, що є таке місце у Трускавці, де дитина зможе  досліджувати, творити, свої таланти світові демонструвати,   а найголовніше —  зможе цікаву історію пізнавати? Про Музей міста-курорту Трускавця ведеться мова.  Бо ми добре знаємо, що діти це та категорія відвідувачів, до яких потрібний особливий підхід, адже вони свої емоції не ховають, своє враження від побаченого та почутого відкрито проявляють. Отож, треба  неабиякої кмітливості, щоб зробити їхнє перебування в музеї цікавим та корисним.

Початок знайомства з Музеєм міста-курорту Трускавця
Початок знайомства з Музеєм міста-курорту Трускавця

Батьки чи вчителі, плануючи відвідини музею, можуть обрати класичну екскурсію, а можуть спробувати інший формат, який музейники підготували для дітей різного віку. В Музеї міста-курорту Трускавця пропонується низка пізнавальних дійств: ігрова екскурсія «Трушковичі», екскурсія з казковим героєм «Полунично-пізнавальна прогулянка», квест «Зашифроване життя Романа Різняка», квест «Музей у валізі».

 

Екскурсія з казковим персонажем “Полунично-пізнавальна прогулянка”

Якщо нашим відвідувачам від 4 до 6 років, то рекомендуємо дорослим запросити на екскурсію Полуничку – казковий музейний персонаж. Під час екскурсії діти слухають розповідь у віршованій формі від імені Полунички-мандрівнички, а також жваво реагують  на її різноманітні прохання-завдання. Ця «Полунично-пізнавальна прогулянка» створена так, щоб малюки в ігровій формі ознайомились із Трускавцем, та щоб їхнє перше враження про музей було казковим.

Екскурсія з казковим персонажем “Полунично-пізнавальна прогулянка”

Ігрова екскурсія «Трушковичі» продумана так, щоб діти 9-12 років, виконуючи завдання, отримували інформацію з історії Трускавця  як винагороду за свої старання. Різноманітні форми діяльності не дають дітям відволікатись від гри, а наприкінці, зазвичай, чуєш: «О, а тут цікаво!». І так, від завдання до завдання, дотримуючись правил  музейної гри, діти пізнають місто-курорт та формують у своїй свідомості гарний образ музею.

Ігрова екскурсія “Трушковичі”

 

Ігрова екскурсія “Трушковичі”

Для дітей 13-15 років також маємо дещо цікаве – це квест «Зашифроване життя Романа Різняка». На час їхніх відвідин у експозиції «Повстанська криївка» організовується спеціальний ігровий простір. Від першого і до останнього завдання відбувається детальне дослідження «Криївки», адже це необхідно для успішного проходження квесту. Така діяльність у музейній експозиції спрямована на вивчення біографії розвідника СБ ОУН-УПА трускавчанина Романа Різняка. В такий спосіб Музей міста-курорту Трускавця долучається до надважливого патріотичного виховання нового покоління.

Квест “Зашифроване життя Романа Різняка”

 

Вшанування пам’яті Романа Різняка

Квест «Музей у валізі» є результатом співпраці музею та готелю «Mirotel». Організаторка дитячого дозвілля готелю Надія Гірько створила квест для маленьких шукачів пригод, який разом із музейницями проводить у експозиції «Історія Трускавця». Наймолодші гості готелю разом із пані Надією на певний час стають нашими гостями та  наповнюють музейні будні радістю.

Квест “Музей у валізі”

Протягом навчального року діти мають змогу відвідати низку музейних уроків, де працівники музею в цікавій формі ознайомлюють учнів із різними історичними подіями.

Фрагмент музейного уроку

Також  пропонується завітати на творчі майстерки, де можна відкривати свої приховані таланти та реалізовувати свій потенціал. Долучаються до цієї частини музейного життя митці Львівщини, які прагнуть свої вміння передавати новому поколінню.

Майстерки від Людмили Горбачик

В музеї також обладнано куточок для наймолодших відвідувачів, які хочуть зробити перерву в пізнанні музейних експозицій.

Дитяче дозвілля в Музеї

Отож, Музей міста-курорту Трускавця, створюючи цікаві та комфортні умови перебування відвідувачам різного віку, долучається до важливого завдання – формування освіченого та свідомого суспільства. З нами цікаво вивчати історію!

 

Науковий працівник Музею, Марія  КУРИЩУК

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version