Від Різдва до Йордану всюди було чути коляду..!

Гурт
Гурт "Коліжанки" ДШМ ім. Романа Савицького на різдвяній зустрічі, 17.01.2019

По-особливому було чути коляду цього року і в музеї міста-курорту Трускавця, де 17 січня зібралися старі та нові друзі музею, партнери по краєзнавчих і творчих проектах. Багато колядували, віншували та частувалися смачними пампушками, що були за презентовані Відділом культури ТМР. Зі свого боку музей, з нагоди своєї 36 річної діяльності, дарував гостям-колядникам поштівки старого Трускавця та журнали з картонними лекалами для виготовлення макету музею міста-курорту (колишня вілла «Саріуш», 1901) – «Юний архітектор-моделіст», видавництва «Весела перерва».

Гості різдвяної зустрічі "Від Різдва до Йордану всюди чути коляду", 17.01.2019
Гості різдвяної зустрічі “Від Різдва до Йордану всюди чути коляду”, 17.01.2019

Отець-декан Петро Івасівка благословив музей та людей, які зібралися тут в час різдвяно-йорданських свят. На  свято до музею завітали гості з різних суспільних галузей Трускавця. Завітав на святкову зустріч і міський голова Андрій Кульчинський та приніс в дарунок музею історії міста, раритетне видання книги д-ра Тадеуша Лоренца «Трускавець в 1461 – 1936 роках», відомого лікаря-уролога, вихідця з Дрогобича. Книга, що є докторською дисертацією автора,  подає цінні відомості з історії та природні ресурси Трускавця від першої писемної згадки і до середини ХХ століття, хоча б через те, що в її написанні використовувались  давні джерела, як свідки життя людей даного регіону.

Міський голова Андрій Кульчинський на різдвяній зустрічі в музеї, 17.01.2019

Напрацьовані дружні творчі стосунки з установами культури міста: Народний дім та ДШМ ім. Романа Савицького, мали суттєве місце на різдвяній зустрічі. Щедро засівали музей та гостей колядники дитячого сектору НД – Ірина Шевчик, Даніель Бердаль, Мар’яна Кирчей, Олександр Данило, Віталій Підкова,  керівник  сектору Георгіна Янів, а також віршовану («Різдво» читала Влада Микиташ) та пісенну творчість (вокалістка Оксана Чіпак з колядкою «По всьому світу…» та піснею «Коляда») дарували…

Гості різдвяної зустрічі "Від Різдва до Йордану всюди чути коляду!", 17.01.2019
Гості різдвяної зустрічі “Від Різдва до Йордану всюди чути коляду!”, 17.01.2019

ДШМ делегувала на різдвяну зустріч нашого маленького друга Віктора Тершака, який виконав колядку «Старий рік минає…», викладач Лідія Данило. Із радістю завітали на різдвяну зустріч викладач ДШМ Мар’яна Кравчук зі своїми талановитими вокалістами, що дали цілу концертну різдвяну програму в музеї: Дарина Гладка «Дзінь-дзелень», Софійка Сливка «Колискова для Ісуса», гурт «Коліжанки» з піснею «Колядуй Україно», а сама Мар’яна виконала символічний пісенний твір «А в Україні Різдво».

Гарно привітала музей та присутніх в залі зі святами шкільна молодь з якою підтримуємо тісні партнерські стосунки, а це зокрема, історико-краєзнавчий факультатив «Кліо. Трускавець» НВК «ЗСШ №2-гімназія», керівник вчитель історії Олександр Байдацький.

Факультатив "Кліо. Трускавець" НВК "ЗСШ №2-гімназія" на різдвяній зустрічі, 17.01.2019
Факультатив “Кліо. Трускавець” НВК “ЗСШ №2-гімназія” на різдвяній зустрічі, 17.01.2019

Дуже часто в музейних заходах бере участь шкільна активістка, голова шкільного парламенту НВК «ЗСШ №2-гімназія» Аліна Лепак. Радо відгукнувшись на запрошення музею, Аліна на святі зачитала свою авторську поезію «Мого дитинства коляда» та під власний акомпанемент заколядувала разом зі своєю мамою Галиною Лепак.

Неординарним вкрапленням у різдвяну зустріч були маловідомі колядки («Три славнії царі» та «Во Вифлеємі»)  від шкільної та студентської  молоді  (Андрій Сливка, акардеон, вокаліст, студент музичного коледжу ім. В. Барвінського, Богдан Фединяк, Ольга Ярош і Наталя Тершак, учні ЗСШ №3), з якими також тривають напрацьовані творчі стосунки.

Молодіжний гурт на різдвяній зустрічі, 17.01.2019

Не тільки колядувати,  але й пригадати історію рідного міста змусила гостей активна трускавчанка Лілія Собко, якою був відпрацьований конкур-квест на історичну та побутову тематику, що дуже заінтригувало публіку. А її маленький син Андріан Собко зачитав тематичний твір Василя Ящука «Легенда про Різдвяні троянди».

Гості різдвяної зустрічі "Від Різдва до Йордану всюди чути коляду!", 17.01.2019
Гості різдвяної зустрічі “Від Різдва до Йордану всюди чути коляду!”, 17.01.2019

Різдвяна зустріч надала нам сили і наснаги  на увесь прийдешній рік!

Христос Рождається! Славімо Його!