“Штука” та “Школа архітектури Львова” у Трускавці

606
"Штука" та "Школа архітектури Львова" у Трускавці

«Живописав дім цей я, Модест Сосенко» – фрагмент напису в храмі  у  Підберізцях, що на Львівщині. Відвідавши цю церкву, ви зможете насолодитись настінними розписами Модеста Сосенка, котрий є одним із найяскравіших українських митців початку ХХ століття. Ім’я відомого художника, новатора, працівника  Національного музею у Львові напряму пов’язане з митрополитом Андреєм Шептицьким, завдяки якому молодий художник здобув освіту.

Донедавна можна було споглядати за роботою рук митця і  у Славську, в церкві Успіння Богородиці. Але на сьогодні там безжально знищено всі настінні розписи Сосенка і його учня Юліана Буцманюка. Священник і громада самовільно розпочали ремонт, незважаючи на переконання представників єпархії та пояснення мистецтвознавців.

Саме цій прикрій ситуації присвячено виставку «Славське. Знищені розписи Сосенка». У музеї міста-курорту Трускавця, 30 листопада, відбулось відкриття  даної фотовиставки.

Тетяна Казанцева та Євген Булавін на відкритті фотовиставки "Славське. Знищені розписи Сосенка", 30.11.2019
Тетяна Казанцева та Євген Булавін на відкритті фотовиставки “Славське. Знищені розписи Сосенка”, 30.11.2019

Автори її Євген Булавін (власник кав’ярні-галереї «Штука»), Оксана Бойко, Сергій Леонов і Тетяна Казанцева («Школа архітектури Львова») зробили фото розписів Модеста Сосенка і Юліана Буцманюка за кілька днів до їхнього знищення. Під час відкриття Євген Булавін та Тетяна Казанцева з хвилюванням розповідали про свої роботи, про свій жаль за втраченими автентичними стінописами.  Виставка – ще одна спроба звернути увагу громадськості до  цього прецеденту та до збереження культурної спадщини українського народу загалом.

Відкриття фотовиставки "Славське. Знищені розписи Сосенка", 30.11.2019
Відкриття фотовиставки “Славське. Знищені розписи Сосенка”, 30.11.2019

В цей останній день осені велись розмови не тільки про втрачене, а й про вдало збережене, тобто про курортні вілли Трускавця. На замовлення «Школи архітектури Львова» для її шанувальників було організовано пішохідну мандрівку містом-курортом.

Пішохідна мандрівка 30.11.2019
Пішохідна мандрівка, 30.11.2019

Проводила екскурсію Галина Коваль, директор музею, детально розповідаючи про цікаві архітектурні об’єкти Трускавця.

Пішохідна мандрівка, 30.11.2019
Пішохідна мандрівка, 30.11.2019

Як результат і львівські гості, і трускавецькі краєзнавці під час мандрівки отримали справжню естетичну насолоду та потрібний багаж знань про архітектурний спадок міста.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here