“Небо Майдану” Лілії Кобільник

Небо Майдану» Лілії Кобільник «Пісня, що бореться…»

День, 16 березня 2017 року, в музеї міста-курорту був насичений подіями… Однією з них була  цікава творча зустріч з відомою співачкою-бардом Лілією Кобільник та презентація літературно-музичного видання «Небо Майдану» за її авторства. Адже п. Лілія була активною учасницею Майдану та Революції Гідності. Коли в січні 2014 року на Київських погорбах величаво лунала коляда, то найгучніші аплодисменти кияни та майданівці дарували музичному гурту «Різдвяні дзвони» під керівництвом п. Лілії Кобільник, що став неоціненною складовою дрогобицької різдвяно-духовної місії у Києві.  Однак трагічні події на Майдані  та розстріл Небесної Сотні назавжди залишили глибоку рану в душі та творчості композитора Лілії Кобільник. Бардівська пісня співачки, викладача Інституту музичного мистецтва ДДПУ ім. Івана Франка стала тим засобом, яким тепер уже волонтерка Лілія Кобільник допомагає воїнам української армії, що стоять на сторожі нашого спокою.

«…Я горда, що доля звела мене з цією величною жінкою, і щаслива, що можу сказати своє слово про Лілію Кобільник, як про Людину з великої літери, життя якої воістину взірець жертовності для України, а її творчість, її пісні – це розкіш для душі українського патріота, бо в кожній ноті,  в кожному акорді відчутні ритм, краса і клич до боротьби!» – ці чудові слова написала у передмові до книги «Небо Майдану» п. Марія Головкевич, старший науковий співробітник музею «Дрогобиччина», координатор волонтерської групи «Дрогобич-Захід» та зрештою щира і добра подруга п. Лілії Кобільник, яка разом з нею побувала в нашому музеї, де гарно представила музичну творчість та волонтерську діяльність авторки книги.

Зал музею міста-курорту був вщент переповнений дитячою аудиторією, зокрема гуртківцями туристично-краєзнавчого та військово-патріотичного спрямування БУТ, що до цього мали урок мужності в «Повстанській криївці»,  а також учнями ДШМ ім. Романа Савицького м. Трускавця, що мають знати свою історію, нехай і таку гірку.  Прийшли послухати співачку-барда і поважні люди міста, зокрема, привітали свою давню подругу п. В’ячеслав Умнов, який зачитав свої вірші, присвячені п. Лілії Кобільник та завідувачка відділу культури ТМР  п. Тетяна Татомир, як давню знайому та колегу по творчому цеху.

Зустріч з Лілією Кобільник та презентація її літературно-музичного видання «Небо Майдану», з Божої волі, вилилась у своєрідний творчий урок історії в музеї міста-курорту Трускавця.

За фото щира подяка Ірині Бердаль-Шевчик.