“Кобзареві думи” у вишивках Олександри Зробок

"Кобзареві думи" у вишивках Олександри Зробок

Цього вівторка, 7 березня 2017 року, о 16.00 розпочне свою роботу виставка живопису нитками “Кобзареві думи”, майстрині художньої вишивки зі Львова Олександри Зробок.

Основою творчих робіт п. Олександри є Шевченкіана та орнаменти Трипільської культури. Українська хатинка, вишита за мотивами вірша великого Кобзаря, стала першою ластівкою у творчому доробку майстрині. За роки інтенсивної творчої роботи у мисткині назбирався не один десяток художніх робіт вишитих шерстяною ниткою на Шевченківську тематику, в яких відображено теми, описані Кобзарем у своїх творах: добра і зла, правди і кривди, жіночої долі та, звісно, української краси.

Мисткиня Олександра Зробок

Мистецтво п. Олександри Зробок стоїть на трьох основах – нитка (об’ємна шерстяна), голка та інтуїція. Вана малює нитко так само, як художник пензлем та намагається робити свої картини такими ж живими, як і поезії Тараса Шевченка.

Експозиція виставки “Кобзареві думи” Олександри Зробок

З персональною виставкою п. Олександра у музеї міста-курорту Трускавця вже вдруге, не кажучи про колективні, які були представлені членкинями  Львівського обласного центру народної творчості. Роботи мисткині завжди вражали та зачаровували відвідувачів своєю незвичайністю, тематичністю та колоритом.

Експозиція виставки “Кобзареві думи” Олександри Зробок

На сьогодні Олександра Зробок є учасницею більш як 30 колективних виставок у музеях та виставкових залах України, експонентом 15 персональних виставок, визнаною та нагородженою багатьма дипломами, грамотами обласного та державного рівня.

Експозиція виставки “Кобзареві думи” Олександри Зробок

Прихований роками потенціал, адже вишивати п. Олександра розпочала тільки у 60 років, не маючи попередньої практики і навичок, неначе вулкан вибухає все новими і новими полотнами, що вражають своєю об’ємністю, колоритом ниток, грою світла і тіней. Водночас мистецтво відкрило для неї нове  життя та друге дихання, а це величезне щастя… “Моя вишивка і є моє щастя” – каже мисткиня Олександра Зробок.