Художник, що відтворює і творить

Авторська робота Левка Микитича

В перед час відкриття Головної Резиденції св. Миколая у Трускавці, 18 грудня о 16 год., у музеї міста-курорту відбудеться відкриття виставки художника Левка Микитича «До витоків».  Автор живописних творів народився в с. Нагуєвичі на Львівщині. У 1980-1983 роках навчався у Дрогобицькій художній школі у П. Н. Гейдека. В 1987 році закінчив Львівське училище ужиткового та декоративного мистецтва ім. І. Труша , а 2005 – Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І. Франка. Член Національної спілки художників України.                                 Роботи Левка Микитича є у колекціях Національного музею Т. Г. Шевченка (Київ), Національного заповідника Софія Київська (Київ), музею І. Я. Франка (Львів), музею «Дрогобичина» (Дрогобич), у приватних колекціях в Канаді, США, Австрії, Польщі, Франції, Росії та інших країн світу.

Авторська робота Левка Микитича

Левко Микитич багато працює у жанрі пленерного пейзажу, надихаючись краєвидами бойківських Карпат. Він постійно експериментує, шукаючи шляхи оптимального поєднання вражень, які одержує від сприйняття навколишнього світу, зі своїми роздумами та переживаннями. В Національному музеї Тараса Шевченка так описали творчий доробок митця: «Твори Левка Микитича можна розділити на дві основні групи. Перша – експресивно мальовані, насичені тональними і кольоровими вальорами пейзажі, які фіксують певний стан природи. Працюючи над ними, автор не переслідує достовірності зображення, а відтворює світ, як своєрідну суму зовнішніх подразників та своїх емоцій. Завдяки цьому, він завжди немов би залишає для глядача певну можливість доповнювати образи власними чуттєвими інтонаціями.

Авторська робота Левка Микитича

Іншу групу полотен характеризує тривала праця над складною і виваженою композицією, яка переважно включає декілька фігур, а також дещо таємниче, символічно-філософське трактування обраного мотиву. У задумі автора це трактування є далеко неоднозначним, розкривається не відразу, а лише в процесі активного підключення глядачем власних емоцій. Незважаючи на виразне смислове навантаження такі полотна, проте, не втрачають характерної легкості. Її відчуваємо у витончених силуетах, вишуканих зіставленнях чистих кольорів, переважанні вільного тла-простору, в якому розгортається подія легкості мазка і свіжості палітри».             На думку мистецтвознавців складні композиції, які можна споглядати на полотнах автора, в яких закладений філософський зміст, саме вони розкривають обдарованість Левка Микитича.

Авторська робота Левка Микитича

Сам живописець так говорить про свої роботи: «Кожен художник у картинах відображає свій портрет. Тобто усі мої картини – це я. Мій певний образ у дуже різних візіях».                                                                                                         Запрошуємо зустрітись з Левком Микитичем у музеї міста-курорту на відкритті його персональної виставки  та ознайомитись з його творами, де він  відтворює світ, і з тими роботами, де відбувається абстрактне переосмислення світу.