Беззахисність перед красою «Українського портрету» Катерини Білетіної

Відкриття виставки “Український портрет”, 17 лютого 2017 року

Найближчий місяць (до 18 березня 2017) у музеї міста-курорту Трускавця експонуватиметься мистецька виставка «Український портрет» художниці з Одеси Катерини Білетіної, урочиста презентація якої пройшла 17 лютого, у присутності друзів музею та самої мисткині, яка в ці дні гостювала у Трускавці.

Місто та гостинний прийом трускавчан справили на художницю дуже хороші враження та піднесли її емоційно, а колорит архітектурної забудови та езотерика курортного життя можливо надали їй творчого натхнення, як і більшості митцям.

Катерина Білетіна, Галина Коваль, Андрій Кульчинський на презентації виставки "Український портрет", 17 лютого 2017 року
Катерина Білетіна, Галина Коваль, Андрій Кульчинський на презентації виставки “Український портрет”, 17 лютого 2017 року

На відкриття виставки завітав голова міста Андрій Кульчинський, який привітав гостю з Півдня нашої України в нашому місті-курорті, що поповнила творчий колорит Трускавця експресіонізмом українського портретного жанру. Схвально, з професійного погляду, оцінили роботи мисткині знані трускавецькі художники – п. Віра Копчак, член Спілки художників України та Голова Спілки художників Трускавця п. Олег Олексин та заступник голови ГО «Рада старійшин» п. Івана Скибак.

Художнє мистецтво, яке презентувалося в музеї міста-курорту, доповнилося музичним мистецтвом бандуристок (Собко Зоряна, Спас Вікторія, керівник Леся Баб’як ) та піснею “Материнська любов” у виконанні Романа Білинського, які є учнями ДШМ ім. Романа Савицького. Доречним було також поетичне слово Мар’яна Олексина, молодого поета, котрий зачитав такий актуальний на сьогодні авторський вірш «Україна», і знову…знедолена.

Над мистецьким проектом «Український портрет», що сьогодні експонується у музеї міста-курорту, Катерина Білетіна працює вже близько чотирнадцяти років, галерея якого нараховує більше ста постатей сучасних українців, одягнутих в старовинні та сучасні українські традиційні речі, не обов’язково строї. Натурщицями, а це переважно жінки та дівчата, для написання робіт слугують друзі, знайомі чи просто випадкові знайомі, яких художниця зустрічає, подорожуючи Україною.

Фрагмент виставки "Український портрет"
Фрагмент виставки “Український портрет”

На експонованій виставці можна побачити портрети, зокрема, відомого українського казкаря Сашка Лірника, де він зображений в оточенні персонажів своїх оповідань, а також фантазійні твори, такі як: «Мольфарка», створена на Закарпатті чи «Буковинська красуня», «Замріяна», створена з фото селфі дівчинки тощо.

Завітайте на огляд мистецької виставки «Український портрет», що в музеї міста-курорту Трускавця за адресою майд. Січових Стрільців, 2 (біля центральної сцени). Чекаємо!!!

Галина КОВАЛЬ
директор музею міста-курорту Трускавця